Turhapo Logo
Konya Daki 20 Bilgehane Dualarla Acildi 8685.jpg

Konya’daki 20. Bilgehane Dualarla Açıldı

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, AK Parti Konya Milletvekili Tahir Akyürek ile birlikte Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Aydınlıkevler Sultan Alparslan Bilgehanesi’nin açılışını gerçekleştirdi. 

Konya genelinde 20’nci Bilgehane şubesini açtıklarını belirten Başkan Altay, yatırımın güncel bedelle 38 milyon liraya mal olduğunu söyledi. Başkan Altay, “Bu tesis, sadece Aydınlıkevler Mahallemize değil, bu bölgedeki çocuklarımızın eğitimine ciddi bir katkı sunacak” dedi. AK Parti Konya Milletvekili Tahir Akyürek, “Mahallemize, şehrimize, Selçuklu ilçemize değer katacağını gördüğüm bu muhteşem eserin yapılmasını sağlayan Büyükşehir Belediye Başkanımız ve çalışma arkadaşlarını tebrik ediyorum” diye konuştu.

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından şehre kazandırılan Aydınlıkevler Sultan Alparslan Bilgehanesi’nin açılışı büyük bir coşkuyla yapıldı.

Açılışta konuşan Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, hizmetlerinden dolayı Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’a teşekkür ederek, “Başkanımız gece gündüz demeden çalışıyor; şehrimiz için, ilçelerimiz için hizmet üretmeye, yatırımlar kazandırmaya devam ediyor. Hizmetleriniz daim olsun inşallah. İşte AK Parti belediyeciliği bu. Konya Modeli Belediyecilik bu. Biz laf üretmiyoruz, iş üretiyoruz, hizmet üretiyoruz, yatırım yapıyoruz, açılış yapıyoruz, temel atıyoruz. Birileri de laf üretmeye devam ediyor. Varsın laf üretmeye devam etsinler. Milletimiz kimin ne yaptığını görüyor. Büyükşehir Belediyemizin bu yatırımı sadece mahallemize değil, tüm ilçemize ve hatta şehrimize değer katacak” diye konuştu.

4 GÜNDE 3 MİLYARLIK AÇILIŞ VE TEMEL ATMA

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, çok yoğun bir çaba içerisinde çalıştıklarını ifade ederek, Konya’ya sadece son dört günde açılışını yaptıkları ve temelini attıkları yatırımların tutarının 3 milyar lira olduğunu, Konya için gece gündüz demeden gayret ettiklerini söyledi.

 “ÇITAYI DAHA YUKARI TAŞIMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Konya Modeli Belediyeciliğe vurgu yaparak konuşmasını sürdüren Başkan Altay, “Burada önceki dönem Büyükşehir Belediye Başkanımız var. Şimdi milletvekilimiz ve milletvekili adayımız. Başkanımız zamanında Bilgehane markası oluşturuldu ve şu anda 20’nci Bilgehane’yi açıyoruz. 25 bin çocuğumuza eğitim vermeye başladık. Bizler aldığımız çıtayı daha yukarı taşımak için çalışıyoruz. Yine görevi devrettiğimiz Selçuklu Belediye Başkanımız burada. O da bizden aldığı çıtayı daha yukarıya taşımak için çaba sarf ediyor. Biz hiç yıkıp yapmakla uğraşmadık, hep temelin üzerine yeni şeyler inşa etmeye, yeni şeyler söylemeye ama aynı zamanda eskiye de sahip çıkmaya çalıştık. ‘Konya Modeli Belediyecilik’ modeliyle böyle güzel eserler ortaya çıktı” ifadelerine yer verdi.

SULTAN ALPARSLAN BİLGEHANESİ 38 MİLYON LİRAYA MAL OLDU

Sultan Alparslan Bilgehanesi’nin güncel bedelle 38 milyon liraya mal olduğunu belirten Başkan Altay şöyle devam etti: “Bu tesis, sadece Aydınlıkevler Mahallemize değil, bu bölgedeki çocuklarımızın eğitimine ciddi bir katkı sunacak. Buradan bakınca hafızlık eğitimine çalışan çocuklarımızı görüyorum. Bu da Sayın Cumhurbaşkanımızın ülkemize kazandırdığı önemli bir yenilik. Artık çocuklarımız ortaokul hayatlarına devam ederken aynı anda hafızlık eğitimi alıyor. Şehrimizde bu eğitimleri veren okullarımız öğrencileri sınavla seçiyor. Bizler de Bilgehanelerimizde bu çocuklarımıza dördüncü sınıftan itibaren eğitimler vererek o sınavlara hazırlıyoruz. Şu anda 467 öğrenci alınan hafızlık okullarının 360’ı Bilgehane öğrencilerimizden yetişen çocuklardan oluşuyor. ‘Bir Hafız Yetiştir Bir Nesil Değiştir’ Biz de neslin değişmesi için çaba sarf ediyoruz.”

“BİR YILDA 85 BİN ÖĞRENCİMİZİN EĞİTİMİNE DESTEK OLACAK PROJELER YÜRÜTÜYORUZ”

Büyükşehir Belediyesinin yeni markalarından olan Lise Medeniyet Akademisi’nin (LİMA) artık çoğalmaya başladığına da dikkat çeken Başkan Altay, “LİMA’lar vasıtasıyla da lisedeki çocuklarımıza eğitim veriyoruz. Genç KOMEK’lerimiz, Lise Medeniyet Akademilerimiz, Bilgehanelerimiz ve kamplarımızla bir yılda 85 bin öğrencimizin eğitimine destek olacak projeler yürütüyoruz. Lise 11. ve 12. sınıf öğrencilerimizi ‘Edcadın İzinde’ programı kapsamında İstanbul’a götürüyoruz. Şu an itibariyle 38 bin öğrencimiz hızlı trenle Ayasofya başta olmak üzere İstanbul’un güzelliklerini temaşa ettiler. İnşallah yıl sonuna kadar bu sayı 60 bine ulaşacak” açıklamasını yaptı.

“NESİLLERE, ÇOCUKLARA YATIRIM YAPIYORUZ”

“Biz dertliyiz. Biz, bu ülkenin büyük ve güçlü olacağına inanıyoruz” diyen Başkan Altay, “Nesiller yetiştirmemizin en önemli iş olduğunu düşünüyoruz. Bunun için de nesillere, çocuklara yatırım yapıyoruz. İnşallah bu çocukların inşa ettiği Türkiye, çok daha büyük ve güçlü olacak. Biz buna inanıyoruz. Türkiye Yüzyılı’nı bu çocuklar, bu gençler inşa edecek ve Türkiye sadece mazlum coğrafyaların değil, tüm dünyanın umudu olan bir ülke haline gelecek. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde bunu başaracağımıza inancımız tam” sözleriyle konuşmasını tamamladı.

AKYÜREK, BAŞKAN ALTAY’A TEŞEKKÜR ETTİ

AK Parti Konya Milletvekili ve 28. Dönem Milletvekili Adayı Tahir Akyürek ise, “Aydınlıkevler Mahallemize, şehrimize, Selçuklu ilçemize değer katacağını gördüğüm bu muhteşem eserin yapılmasını sağlayan Büyükşehir Belediye Başkanımız ve çalışma arkadaşlarını tebrik ediyorum. Şehrimiz adına teşekkür ediyorum. Buradan istifade edecek mahallemizin gençlerimize, çocuklarımıza da başarılar diliyorum” dedi.

“İNSANIMIZIN EMRİNDE, ONLARIN İHTİYAÇLARI İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Akyürek şöyle devam etti: “Bir seçim sürecindeyiz fakat bir taraftan Cumhurbaşkanımız, bakanlarımız, belediye başkanlarımız sürekli olarak açılışlarda buluşuyoruz. Zamanımız yok; ya temel atıyoruz ya açılış yapıyoruz ya da bir hizmeti halkımızın emrine sunuyoruz. Bu büyük bir fark oluşturuyor. Bu güzel bir gelenek oluşturuyor. Birçok esere imza atıyoruz fakat bunların hep yol göstericisi, bunların aslında esas sahibi ve belediyeciliğin de hizmetlerin de yatırımların da ustası Recep Tayyip Erdoğan’dır. Allah daha nice hayırlı hizmetlere Cumhurbaşkanımıza vesile kılsın. Biz insanımızın emrinde, onların ihtiyaçları için çalışıyoruz. Milletimizin hizmeti için çalışıyoruz” diye konuştu.

AK Parti Konya Milletvekili Adayı Mustafa Hakan Özer, Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca ve AK Parti Konya İl Yönetim Kurulu Üyesi Kazım Küçükçöğen’in de katıldığı programda,  yapılan duayla Aydınlıkevler Sultan Alparslan Bilgehanesi’nin açılışı gerçekleştirildi.

Program sonunda Hafızlık Hazırlık Sınavında başarılı olan 143 öğrenciye bisiklet hediye edildi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Tüm Reklam, Tanıtım ve İşbirlikleri için bulten@turhapo.com


Kilo Vermek İçin Diyabet İlaçlarının Kullanımı Etkileri Ve Riskleri (1)
Kilo Vermek İçin Diyabet İlaçlarının Kullanımı: Etkileri ve Riskleri
90'ların Efsane İsmi Şahsenem, Yeni Şarkısıyla Yazı Sallamaya Hazırlanıyor (3)
90’ların Efsane İsmi Şahsenem, Yeni Şarkısıyla Yazı Sallamaya Hazırlanıyor
Sanatın Evrim'i 19. Bölüm Erdinç Arslan, Eylül Aşkın Evrim Sanat, Mikado İletişim (1)
Sanatın Evrim’i 19. Bölüm – Erdinç Arslan, Eylül Aşkın – Evrim Sanat, Mikado İletişim
Milli Maç Heyecanı Vestel Amfi’de Yaşanacak!  (1)
Milli Maç Heyecanı Vestel Amfi’de Yaşanacak! 
Pınar Deniz Magnum Özel Daveti “haz Peşindeysen”
Pınar Deniz – Magnum Özel Daveti – “Haz Peşindeysen”
Oturduğunuz Yerde Zayıflamak Ister Misiniz Yelda Başaran (1)
Oturduğunuz yerde zayıflamak ister misiniz? Yelda Başaran
Eray Emin Aydemir “oldukça Sağlam Bir Heavy Metal Dinleyicisiyim” Eylül Aşkın Ile... Özel Söyleşi (1)
Eray Emin Aydemir: “Oldukça sağlam bir Heavy Metal dinleyicisiyim” Eylül Aşkın ile… Özel Söyleşi
Evrim Sanat Galerisi'nde Duygusal Bir Yolculuk Babalar Ile Saklambaç Kitap Lansmanı Ve İmza Günü (1)
Evrim Sanat Galerisi’nde Duygusal Bir Yolculuk: “Babalarla Saklambaç” Kitap Lansmanı ve İmza Günü
Denizkültür Ve Galeri Deniz’de Genç Sanatın Buluşması 48 Sanatçının 85 Eseri Sergileniyor (1)
DenizKültür ve Galeri Deniz’de Genç Sanatın Buluşması: 48 Sanatçının 85 Eseri Sergileniyor
Yeni Giyim Markası Come As You Are İlk Koleksiyonunu Tanıttı (1)
Yeni Giyim Markası Come As You Are İlk Koleksiyonunu Tanıttı
Sanatın Evrim'i 18. Bölüm Av.serra Taşköprü, Günsu Saraçoğlu Evrim Sanat, Mikado İletişim (1)
Sanatın Evrim’i 18. Bölüm – Av.Serra Taşköprü, Günsu Saraçoğlu – Evrim Sanat, Mikado İletişim
Red Art İstanbul'da Nesren Jake'ten Büyüleyici Solo Sergi Lunatic Asylum (1)
RED ART İstanbul’da Nesren Jake’ten Büyüleyici Solo Sergi: Lunatic Asylum
Yapay Zeka İle Önyargısız İşe Alım Mümkün Mü (1)
Yapay Zeka İle Önyargısız İşe Alım Mümkün mü?
Türk Sanat Müziğinin En Seçkin Eserleri Yed I Sevda Konserinde Buluştu (1)
Türk Sanat Müziğinin En Seçkin Eserleri Yed-i Sevda Konserinde Buluştu
Çağdaş Suseven “artık Herkes şarkıcı” Eylül Aşkın Ile... Özel Söyleşi (5)
Çağdaş Suseven: “Artık herkes şarkıcı” Eylül Aşkın ile… Özel Söyleşi
Günsu Saraçoğlu’nun Rebirth, Kayıp Parça Kimde Sergisi Evrim Sanat Galerisi'nde Açıldı (2)
Günsu Saraçoğlu’nun “ReBirth, Kayıp Parça Kimde?” Sergisi Evrim Sanat Galerisi’nde Açıldı
Sanatın Evrim'i 17. Bölüm Günsu Saraçoğlu, Eylül Aşkın Evrim Sanat, Mikado İletişim (1)
Sanatın Evrim’i 17. Bölüm – Günsu Saraçoğlu, Eylül Aşkın – Evrim Sanat, Mikado İletişim
Türkiyenin Alpet’i Şimdi Yepyeni Çiğdem Yorgancıoğlu İzlenimi (1)
Türkiyenin Alpet’i Şimdi Yepyeni – Çiğdem Yorgancıoğlu İzlenimi
Erkan Ulu Okulları’nın Genç Felsefeci Ödülleri 2024 Yarışması Sonuçlandı İşte Kazananlar! (1)
Erkan Ulu Okulları’nın Genç Felsefeci Ödülleri 2024 Yarışması Sonuçlandı: İşte Kazananlar!
Tkyd’nin Anadolu Panelleri 10 Haziran’da Adana’da Düzenlenecek (1)
TKYD’nin “Anadolu Panelleri” 10 Haziran’da Adana’da Düzenlenecek
90’ların Sevilen İsmi Şahsenem, Uzun Süre Sonra Müziğe Ödülle Geri Döndü (1)
90’ların Sevilen İsmi Şahsenem, Uzun Süre Sonra Müziğe Ödülle Geri Döndü
Rıdvan Akparlak “beni Sahneden Indiremediler” Eylül Aşkın Ile... Özel Söyleşi (1)
Rıdvan Akparlak: “Beni sahneden indiremediler” Eylül Aşkın ile… Özel Söyleşi
Sanatın Evrim'i 16. Bölüm Ekrem Kahraman, Günsu Saraçoğlu Evrim Sanat, Mikado İletişim (5)
Sanatın Evrim’i 16. Bölüm – Ekrem Kahraman, Günsu Saraçoğlu – Evrim Sanat, Mikado İletişim
Sanat Dünyasında Virginia Woolf Esintisi Kendİne Aİt Bİr Oda Sergisi (1)
Sanat Dünyasında Virginia Woolf Esintisi: “KENDİNE AİT BİR ODA” Sergisi
Mikedi ''el Gato De La Suerte'' İstanbul Adriana Cuadrado, Carmen Ascension 3
Mikedi ”el gato de la suerte” İstanbul – Adriana Cuadrado, Carmen Ascension

Türkiye Haber Portalı Logo 2
Turhapo Logo
Türkiye News Portal Logo

INDEX URL LIST