Turhapo Logo
Osmangazi Den Elmasbahceler E Ornek Hizmet 653.jpg

Osmangazi’den Elmasbahçeler’e örnek hizmet

Osmangazi Belediyesi’nin Bursa’nın merkezindeki yerleşim yerlerinden olan Elmasbahçeler Mahallesi’nde hayata geçirdiği Sosyal Gelişim Merkezi, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Efkan Ala’nın katıldığı törenle hizmete açıldı. Elmasbahçeler Mahallesi’nde 37 yıl muhtarlık yapan merhum Mustafa Pamukçu’nun isminin verildiği merkez; muhtarlık binası, sağlık ocağı ve OSMEK kursları ve yeşil alanı ile birlikte mahalleye kazandırılan örnek bir proje oldu.

“Daha modern ve yaşanabilir bir Osmangazi” için önemli projeleri Bursa’ya kazandıran

Osmangazi Belediyesi, Elmasbahçeler Mahallesi’nde yapımı tamamlanan Mustafa Pamukçu Sosyal Gelişim Merkezi’ni hizmete açtı. Toplam bin 400 metrekare alanda, 350 metrekare taban alanı üzerine iki kat olarak inşa edilen merkezin zemin katında sağlık ocağı, muhtarlık ve otopark, üst katında ise OSMEK kurslarının düzenleneceği derslikler bulunuyor.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ın ev sahipliğinde gerçekleşen açılış törenine, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Efkan Ala, AK Parti Bursa Milletvekili Refik Özen, AK Parti Bursa İl Başkanı Davut Gürkan, Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Arif Bayrak, AK Parti Osmangazi İlçe Başkanı Ufuk Cömez, mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldı.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, törende yaptığı konuşmada Elmasbahçeler Mustafa Pamukçu Sosyal Gelişim Merkezi’ni, mahallenin ihtiyacı olan sağlık ocağı, muhtarlık binası ve OSMEK kurslarının bir arada olduğu, modern ve fonksiyonel yapısı ile güzel bir proje olarak hizmete sunduklarını söyledi. Yeni hizmet binasına mahalleye 37 yıl muhtar olarak hizmet etikten sonra yakın bir zamanda hayatını kaybeden Mustafa Pamukçu’nun adını verdiklerini ifade eden Başkan Dündar, “Bu hizmetin mahalleye kazandırılmasında Mustafa amcamızın büyük emeği var. Hasta olmasına rağmen temel atma törenine katılarak bizleri yalnız bırakmamıştı. Temelinde onun da duası var. Maalesef bu hizmetin tamamlandığını göremeden hayatını kaybetti. Bizler de onun adını yaşatmak için bu merkeze adını verdik” dedi.

Dündar: “Bursa’ya değer katıyoruz”

Osmangazi Belediyesi olarak hayata geçirdikleri dev eserlerle Bursa’ya değer kattıklarını kaydeden Dündar, “Bu eserleri ilçemizin en ücra noktalarına taşıyoruz. Vatandaşlarımızın taleplerini dinleyip taleplerine çareler üretiyoruz. Bu mahallemize dünya standartlarında Panorama 1326 Bursa Fetih Müzemizi kazandırdık. Eserlerimize yenilerini katmaya devam ediyoruz. Sosyal belediyecilikte zirve proje dediğimiz, 3 farklı hizmetin bir arada olduğu BAREM’i inşa ettik. Bu hizmetin örneği başka bir yerde yok, Osmangazi Meydanı, Bursa’nın merkezinde çok önemli bir hizmet. Şehrin merkezinde 40 dönümlük bir alanda gelişime ayak uyduramayıp çöküntü olarak kalmış bir yerdi. Bizler de oradaki hak sahipleriyle anlaşarak kamulaştırmaları yaptık. Meydanın birinci etap çalışmaları bitme aşamasına geldi. Bu etap bittiğinde Panorama 1326 Bursa’nın yaptığı etkinin üzerinde bir etki yapacak. Proje bittiğinde meydan, Bursa’nın kalbi olacak.” diye konuştu.

Büyük eserlerin yanında mahallelere önemli hizmetler götürdüklerini anlatan Başkan Dündar, “Her mahallede bir hizmet birimimiz ve sosyal gelişim merkezlerimiz var. Buralarda vatandaşlarımızın hizmet ve nefes alabileceği mekânlar üretiyoruz. Bu hizmet binamız da Elmasbahçeler ve Demirtaşpaşalı vatandaşlarımızın nefes alabileceği yer olacak. Bu yerin yapılmasıyla ilgili rahmetli muhtarımız Mustafa Pamukçu’nun emeği çok fazla. Milletvekilimiz Refik Özen’e de desteğinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Bu hizmet mahallemize, Osmangazi ve Bursa’mıza hayırlı olsun.” ifadelerini kullandı.

Ala: “Bizim siyaset yapma nedenimiz, hizmet etmektir”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Efkan Ala da yaptığı konuşmada, Osmangazi Belediyesi’nin güzel hizmetlerinden bir yenisinin daha açılışını gerçekleştirdiklerini belirterek, “Geçtiğimiz gün yine farklı bir mahallede, güzel bir hizmeti vatandaşlarımızla buluşturmuştuk. Bugün de başka bir hizmeti vatandaşlarımızla buluşturuyoruz. Bu güzel hizmetleri mahallelerimize kazandıran Osmangazi Belediye Başkanımız Mustafa Dündar’a teşekkür ediyorum. Bizim siyaset yapma nedenimiz, hizmet etmektir. Gecemiz yok, gündüzümüz yok. Milletimize hizmet etmeye çalışıyoruz.” dedi.

Türkiye’nin Türkiye’den büyük olduğuna dikkat çeken Ala, “Bizim fiziki bir sınırımız var. Ancak, bizim gönül coğrafyamız çok daha geniş. O bakımdan biz daha güçlü olmak zorundayız. Bu bizim için bir mecburiyettir. Etrafımızdaki ülkeler paramparça oldu. Rusya ve Ukrayna arasında büyük bir savaş var. İki devlet başkanı ile görüşen tek bir lider var. O da Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dır. Biz bunları her birinizin desteğiyle yapıyoruz. 20 yıldır her türlü belaya karşı, hep arkamızda durdunuz. Siz, hep Türkiye’nin istikrarından yana oldunuz. Biz de o gücü kötüye kullanmadan, uluslararası alanda da güce çevirdik ve yolumuza devam ediyoruz. Etraftaki kargaşanın içinde Türkiye, bir istikrar adası halinde devam ediyor ise bu sizin sayenizdedir.” diye konuştu. 

AK Parti Bursa Milletvekili Refik Özen de, doğduğu ve sokaklarında büyüdüğü Elmasbahçeler Mahallesi’nde güzel bir hizmetin açılışında bulunmaktan mutluluk duyduğunu belirterek, “Osmangazi Belediyemiz’in bu güzel hizmeti aynı zamanda bir vefanın örneği. 37 yıl bu mahalleye hizmet etmiş Mustafa Pamukçu Amcamızı rahmetle anıyorum. Belediye Başkanımız Mustafa Dündar’a vefasından ve bu güzel hizmetinden dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.

Elmasbahçeler Mahalle Muhtarı Yaşar Gül de konuşmasında Başkan Dündar’a teşekkür ederek, “Hep hayal ettiğimiz bu güzel eseri mahallemize kazandıran, eser ve hizmet siyasetiyle Osmangazi’nin her köşesine mührünü vuran, değerli Belediye Başkanımız Mustafa Dündar’a mahallem adına sonsuz teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Başkan Dündar’a teşekkür plaketi

Merhum Mustafa Pamukçu’nun ailesi de vefa örneği sergileyen Başkan Dündar’a bir teşekkür plaketi verdi. Osmangazi İlçe Müftüsü Mehmet Uzun’un dualarıyla açılış kurdelası kesilirken, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Efkan Ala ve protokol, sosyal gelişim merkezini gezdi. OSMEK kurslarında eğitim gören vatandaşlarla sohbet eden Ala, daha sonra Aile Sağlığı Merkezi’ne geçerek sağlık çalışanlarını ziyaret etti.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Tüm Reklam, Tanıtım ve İşbirlikleri için bulten@turhapo.com


Evrim Sanat Galerisi'nde Duygusal Bir Yolculuk Babalar Ile Saklambaç Kitap Lansmanı Ve İmza Günü (1)
Evrim Sanat Galerisi’nde Duygusal Bir Yolculuk: “Babalarla Saklambaç” Kitap Lansmanı ve İmza Günü
Denizkültür Ve Galeri Deniz’de Genç Sanatın Buluşması 48 Sanatçının 85 Eseri Sergileniyor (1)
DenizKültür ve Galeri Deniz’de Genç Sanatın Buluşması: 48 Sanatçının 85 Eseri Sergileniyor
Yeni Giyim Markası Come As You Are İlk Koleksiyonunu Tanıttı (1)
Yeni Giyim Markası Come As You Are İlk Koleksiyonunu Tanıttı
Sanatın Evrim'i 18. Bölüm Av.serra Taşköprü, Günsu Saraçoğlu Evrim Sanat, Mikado İletişim (1)
Sanatın Evrim’i 18. Bölüm – Av.Serra Taşköprü, Günsu Saraçoğlu – Evrim Sanat, Mikado İletişim
Red Art İstanbul'da Nesren Jake'ten Büyüleyici Solo Sergi Lunatic Asylum (1)
RED ART İstanbul’da Nesren Jake’ten Büyüleyici Solo Sergi: Lunatic Asylum
Yapay Zeka İle Önyargısız İşe Alım Mümkün Mü (1)
Yapay Zeka İle Önyargısız İşe Alım Mümkün mü?
Türk Sanat Müziğinin En Seçkin Eserleri Yed I Sevda Konserinde Buluştu (1)
Türk Sanat Müziğinin En Seçkin Eserleri Yed-i Sevda Konserinde Buluştu
Çağdaş Suseven “artık Herkes şarkıcı” Eylül Aşkın Ile... Özel Söyleşi (5)
Çağdaş Suseven: “Artık herkes şarkıcı” Eylül Aşkın ile… Özel Söyleşi
Günsu Saraçoğlu’nun Rebirth, Kayıp Parça Kimde Sergisi Evrim Sanat Galerisi'nde Açıldı (2)
Günsu Saraçoğlu’nun “ReBirth, Kayıp Parça Kimde?” Sergisi Evrim Sanat Galerisi’nde Açıldı
Sanatın Evrim'i 17. Bölüm Günsu Saraçoğlu, Eylül Aşkın Evrim Sanat, Mikado İletişim (1)
Sanatın Evrim’i 17. Bölüm – Günsu Saraçoğlu, Eylül Aşkın – Evrim Sanat, Mikado İletişim
Türkiyenin Alpet’i Şimdi Yepyeni Çiğdem Yorgancıoğlu İzlenimi (1)
Türkiyenin Alpet’i Şimdi Yepyeni – Çiğdem Yorgancıoğlu İzlenimi
Erkan Ulu Okulları’nın Genç Felsefeci Ödülleri 2024 Yarışması Sonuçlandı İşte Kazananlar! (1)
Erkan Ulu Okulları’nın Genç Felsefeci Ödülleri 2024 Yarışması Sonuçlandı: İşte Kazananlar!
Tkyd’nin Anadolu Panelleri 10 Haziran’da Adana’da Düzenlenecek (1)
TKYD’nin “Anadolu Panelleri” 10 Haziran’da Adana’da Düzenlenecek
90’ların Sevilen İsmi Şahsenem, Uzun Süre Sonra Müziğe Ödülle Geri Döndü (1)
90’ların Sevilen İsmi Şahsenem, Uzun Süre Sonra Müziğe Ödülle Geri Döndü
Rıdvan Akparlak “beni Sahneden Indiremediler” Eylül Aşkın Ile... Özel Söyleşi (1)
Rıdvan Akparlak: “Beni sahneden indiremediler” Eylül Aşkın ile… Özel Söyleşi
Sanatın Evrim'i 16. Bölüm Ekrem Kahraman, Günsu Saraçoğlu Evrim Sanat, Mikado İletişim (5)
Sanatın Evrim’i 16. Bölüm – Ekrem Kahraman, Günsu Saraçoğlu – Evrim Sanat, Mikado İletişim
Sanat Dünyasında Virginia Woolf Esintisi Kendİne Aİt Bİr Oda Sergisi (1)
Sanat Dünyasında Virginia Woolf Esintisi: “KENDİNE AİT BİR ODA” Sergisi
Mikedi ''el Gato De La Suerte'' İstanbul Adriana Cuadrado, Carmen Ascension 3
Mikedi ”el gato de la suerte” İstanbul – Adriana Cuadrado, Carmen Ascension
Serra Taşköprü'nün Kaleminden 'beni LİnÇ Eder Misiniz' (1)
Serra Taşköprü’nün Kaleminden: ‘Beni LİNÇ Eder misiniz?’
Herkese Kitap Vakfı Resepsiyonda Masallar Mim Chi 360 Ve Kompoze (1)
Herkese Kitap Vakfı Resepsiyonda Masallar Mim Chi 360 Ve Kompoze
13. Sİntesİ Sergisi Uluslararası Sanatçıları İstanbul’da Buluşturdu (1)
13. SİNTESİ Sergisi Uluslararası Sanatçıları İstanbul’da Buluşturdu
Numan Aykut Şahin'in Hasibe Çizginin Dışında Bir Köy Hikayesi Sergisi Asmalımescit Sanat Galerisi'nde (1)
Numan Aykut Şahin’in “Hasibe: Çizginin Dışında Bir Köy Hikayesi” Sergisi Asmalımescit Sanat Galerisi’nde
Zeynel “yaptığı şeyi ömür Boyu Yapmak Isteyen Bir Insanım” (1)
Zeynel: “Yaptığı şeyi ömür boyu yapmak isteyen bir insanım”
İstanbul’da Wellbeing Konferansı Rüzgarı İş, Tıp Ve Akademi Dünyası Buluştu (4)
İstanbul’da Wellbeing Konferansı Rüzgarı: İş, Tıp ve Akademi Dünyası Buluştu
Haluk Naci Tuğcu'nun 'kavuşma' Sergisi Fırat Neziroğlu Art Space'de (1)
Haluk Naci Tuğcu’nun ‘Kavuşma’ Sergisi Fırat Neziroğlu Art Space’de

Türkiye Haber Portalı Logo 2
Turhapo Logo
Türkiye News Portal Logo

INDEX URL LIST