Turhapo Logo
Penfest Graf Von Faber Castell Adel 1

Penfest / Graf von Faber-Castell / Adel

Graf von Faber-Castell, Penfest’te 5 binin üzerinde kalem tutkunuyla buluştu

Türkiye’de Adel Kalemcilik çatısı altında tüketicinin beğenisine sunulan Faber-Castell ve Graf von Faber-Castell ürünleri, bu yıl 3.kez gerçekleşen Penfest’te kalem tutkunları ile buluştu. 25-26-27 Kasım tarihlerinde Çırağan Palace Kempinski İstanbul’da düzenlenen, prestijli kalem markalarını ve sevenlerini bir araya getiren Penfest’te Graf von Faber-Castell tarafından üretilen 2022 Yılın Kalemi “Aztekler”, ilk kez kalem severlerin beğenisine sunuldu. 

Zarafete ve el işçiliğine sahip eşsiz tasarımlı ürünleri ile göz dolduran Graf von Faber-Castell, Penfest’te kalem tutkunları, koleksiyonerler ve sanatçılarla bir araya geldi. Türkiye’nin önemli kalem koleksiyonerlerini ağırlayan etkinliğe Anadolu Grubu ve Adel Kalemcilik Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan da katıldı. Prestijli kalemlere olan ilgisi ile bilinen Özilhan, Graf von Faber-Castell standını ziyaret ederek yeni koleksiyonları inceledi. 

2022 Yılın Kalemi Aztekler, Penfest’i ziyaret eden 5 binin üzerinde katılımcının ilgi odağı oldu. Devlet protokolünden önemli isimlerin ve sanatçıların da ziyaret ettiği Graf von Faber-Castell, Kafkas ceviz ağacının doğal farklılıklarını yansıtan ve eşsiz ahşap yapısı ile yazma konforunu en üst seviyeye taşıyan Magnum, oyma işçiliği ile ilgi çeken Guilloche kalemleri ile de göz doldurdu. 

Yılın Kalemi Aztekler kalem tutkunları ile buluştu

262 yılı geride bırakan kalem ve yazım gereçleri markası Faber-Castell’in lüks kalem markası Graf von Faber-Castell, 2003’ten beri her yıl üst segment malzemelerden yapılmış “Yılın Kalemi” başlığında yeni ürün serisini tüketicilerine sunuyor. 2022 Yılın Kalemi ise “Aztekler”. Aztek kültürü, estetiği ve dini ritüellerinden ilham alınarak tasarlanan bu benzersiz kalem serisi, ilk kez Penfest 2022’de tüketiciler ile buluştu. Sınırlı sayıda üretilen ve antrasit gri renkteki gövdesiyle göz dolduran Yılın Kalemi Aztekler, elmas göz alıcılığında çevreye duyarlı karbon malzemeden üretildi. Aztekler’in en değerli hazinelerinden biri olarak kabul edilen ve nadir bulunan turkuaz taşı ise Yılın Kalem kapağının üst, gövdenin dip kısmında yer alıyor.

Sadelik içinde şıklığı barındıran ve kağıtlara hayat veren Graf von Faber-Castell’in Kafkas ceviz ağacının doğal farklılıklarını yansıtan ve eşsiz ahşap yapısı ile yazma konforunu en üst seviyeye taşıyan Magnum, oyma işçiliği ile göz dolduran Guilloche ve 2022 Yılın Kalemi Aztekler ile ziyaretçilerin ilgi odağı oldu. 5 binin üzerinde katılımcının yanı sıra devlet protokolünden önemli isimler ve sanatçılar da Graf von Faber-Castell’in en özel dolma kalemlerini yakından ziyaret etti.

Doğallık sevenler için Magnum

Graf von Faber-Castell, dolma kalem, tükenmez kalem ve roller tipi kalemlerinden oluşan yeni Magnum ve Guilloche Black Edition serilerini de Penfest’te ilk kez kalem tutkunlarının beğenisine sundu. En üst düzeyde yazma konforu sağlayan Magnum serisi, Kafkas ceviz ağacından yapılmış gövdesi ile zamansız bir tasarıma sahiptir. Kafkas ceviz ağacının doğal farklılıkları ve ahşap yapısı gereği tüm Magnum yazım gereçleri eşsiz bir görünüme sahip. 

Siyahın asaletinden vazgeçmeyenler için Guilloche Black Edition

Graf von Faber-Castell’in Penfest’e katıldığı bir diğer göz alıcı kalemi ise Guilloche Black Edition. Ürün adını ışığın yansımasına bağlı olarak yüzey kabartmasının değişmesine izin veren bir oyma yöntemi olan Guilloche’dan alıyor.

Her bir Guilloche kaleminin gövdesi elle verniklenir ve defalarca cilalanır. Sonucunda benzersiz ve bir yüzey dokusu ortaya çıkar. Her bir ustanın sanatının ayrı birer örneği olarak ortaya çıkan Guilloche kalemler, kullanıcısına günlük yaşamda eşlik etmek ve el yazısının cazibesini yeniden keşfetmesine yardımcı olmak için tasarlanır. 

Prestijli kalem markalarını ve tutkunlarını bir araya getiren Penfest’te Graf von Faber-Castell standını ziyaret edenler, birbirinden şık ve özel dolma kalemleri incelemenin yanı sıra, kaligrafi sanatçısı tarafından katılımcılara özel olarak hazırlanan kaligrafi yazılı kitap ayracını hediye almanın da keyfini yaşadılar.

Adel Kalemcilik hakkında:

Türkiye’de kırtasiye denince ilk akla gelen ve bir geleneğe dönüşen Adel Kalemcilik, sektördeki 53. yılını kutluyor. 1969 yılında Anadolu Grubu bünyesinde faaliyete geçen Adel Kalemcilik, kurulduğu günden bu yana dünyanın en eski yazım gereçleri firması olan Faber-Castell ile yürüttüğü iş birliğini ortaklığa dönüştürmüş ve Türkiye’ye değer katan yatırımlarını ara vermeden sürdürmektedir. Adel Kalemcilik, 27 senedir Borsa İstanbul’da işlem görüyor. 

Çayırova’da 36 bin metrekare üzerine kurulu Avrupa’nın en yeni kırtasiye fabrikasına sahip olan Adel Kalemcilik, kâğıt ürünleri haricinde gerek üretim miktarları gerekse ürün çeşitliliği açısından Türkiye’nin ve yakın coğrafyanın en büyük kırtasiye ürünleri üreticisi konumunda ve 40’ın üzerinde ülkeye ihracat yapıyor.

Temmuz 2015’te Çayırova’daki yeni üretim tesisine taşınan Adel Kalemcilik, 4.000’e yakın kırtasiye ürün çeşidi ile Faber-Castell, Graf von Faber-Castell, Adel, Max, Panfix gibi kırtasiye markaları ile Sluban, Playgro gibi oyuncak markalarının pazarlama ve satışını gerçekleştiriyor. Aynı zamanda şirket, TRT ile yaptığı lisans anlaşması ile yayınlanan 6 çizgi filmin oyuncak ve kırtasiye lisans haklarını da elinde bulunduruyor. 

Kırtasiye sektöründe TSE’den Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi alan ilk şirket olan Adel Kalemcilik, “Kendi çocuklarımıza kullandırmayacağımız hiçbir ürünü piyasaya sunmuyoruz” felsefesiyle hareket ediyor ve yılda ortalama 40 bin ürün güvenliği ve kalite testi gerçekleştiriyor.

Adel Kalemcilik, Özünde barındırdığı “İyilik” değerinden beslenen ve Birleşmiş Milletler’in 2030 yılına kadar ulaşmayı hedeflediği Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları içinde yer alan İklim Eylemi ve Nitelikli Eğitim alanlarında “İyilik Ağacı” çatısı altında topluma fayda sağlayan çok sayıda sponsorluk ve kurumsal sosyal sorumluluk projesi yürütüyor. 

Faber-Castell hakkında:

2011’de 250. kuruluş yılını kutlayan Faber-Castell, kalem ve yazım gereçleri alanında bir dünya devi. Dünyanın en eski yazım gereçleri firması olan ve her zaman kalite, yenilikçilik ve yaratıcılığın simgesi olan Faber-Castell’in dünyada 10 ülkeye yayılmış kendisine ait 9 üretim tesisi bulunuyor. Bunun yanı sıra Faber-Castell’in 23 ülkede satış firması, 120 ülkede distribütörü var. Firmanın dünya çapında çalışan sayısı ise 8 binin üzerinde. 

Çevre dostu endüstriyel üretim yöntemleri ile alanında öncü olan Faber-Castell, sattığı tüm kurşun kalem ve boya kalemleri için hammadde lata ihtiyacını endüstriyel ormanlardan elde ediyor. Faber-Castell’in Brezilya’da kurmuş olduğu ormanda her yıl yaklaşık 300 bin yeni ağaç, 10 bin hektarlık (100 km²) bir alana ekiliyor ve yetiştiriliyor. Bu orman sayesinde Faber-Castell, karbon ayak izi sıfır olan bir marka olarak faaliyetlerini sürdürmektedir. Yetiştirilen bu ormanlar ile Faber-Castell Brezilya’ya yalnızca hammadde üretimi sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda 660 endemik hayvan ve bitki türüne ev sahipliği de yapıyor.

www.turhapo.com Türkiye Haber Portalı

Tüm Reklam, Tanıtım ve İşbirlikleri için bulten@turhapo.com


Sanatın Evrim’i Programında Bu Haftanın Konuğu Sanatçı Arzu Kılıçdoğan (3)
Sanatın Evrim’i programında bu haftanın konuğu Sanatçı Arzu Kılıçdoğan
Nihat Tokat, Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu Başkanlık Adaylığı Basın Toplantısı (1)
Nihat Tokat, Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu Başkanlık Adaylığı Basın Toplantısı
İdealtepe Sahili’nde Kendine Özgü Bir Mekan İdeal Art House Eylül Aşkın Söyleşisi (1)
İdealtepe Sahili’nde Kendine Özgü Bir Mekan: İdeal Art House – Eylül Aşkın Söyleşisi
Çiğdem Yorgancıoğlu Chery Türkiye Turcomoney Yemeği İzlenimi (1)
Çiğdem Yorgancıoğlu Chery Türkiye-Turcomoney Yemeği İzlenimi
Çiğdem Yorgancıoğlu Teleferikte İsg Uzman Gözü Ve Clc 360
Çiğdem Yorgancıoğlu Teleferikte İSG Uzman Gözü ve CLC 360
Hüseyin Rahmi Gürpınar'dan Esinlenerek 'cadı' Filmi 26 Nisan'da Sinemaseverlerle Buluşuyor (3)
Hüseyin Rahmi Gürpınar’dan Esinlenerek: ‘Cadı’ Filmi 26 Nisan’da Sinemaseverlerle Buluşuyor
Dövme Tutkunlarının Buluşma Noktası İstanbul Tattoo Convention (2)
Dövme Tutkunlarının Buluşma Noktası: İstanbul Tattoo Convention
Zülfü Livaneli'nin Gölgeleri İnkılâp Kitabevi'nin Ödüllü Eseri (1)
Zülfü Livaneli’nin Gölgeleri: İnkılâp Kitabevi’nin Ödüllü Eseri
İç Savaşın Eşiğinde Amerika Civil War Filmiyle Yakın Geleceğin Kışkırtıcı Portresi (1)
İç Savaşın Eşiğinde Amerika: Civil War Filmiyle Yakın Geleceğin Kışkırtıcı Portresi
Serdar Öztop “popüler Müzik Ortalama Zekaya Hitap Eden Bir Müzik” Eylül Aşkın İle… Özel Söyleşi (1)
Serdar Öztop: “Popüler müzik ortalama zekaya hitap eden bir müzik” Eylül Aşkın İle… Özel Söyleşi
Korku Tutkunlarını Sarsacak Şeytanla Bir Gece Filminin Nefes Kesen Fragmanı Yayınlandı! (1)
Korku Tutkunlarını Sarsacak: Şeytanla Bir Gece Filminin Nefes Kesen Fragmanı Yayınlandı!
Gloria Özaltın Championship 2024 Türkiye'nin Golf Arenası! (1)
Gloria Özaltın Championship 2024: Türkiye’nin Golf Arenası!
Dolap Gençlerin Geleceğe Yönelik Varoluşsal Soruları (1)
Dolap: Gençlerin Geleceğe Yönelik Varoluşsal Soruları
Tuğba Özay “ben Duruşunu Bozan Insanlardan Değilim” Eylül Aşkın İle... Özel Söyleşi 1
Tuğba Özay: “Ben duruşunu bozan insanlardan değilim” Eylül Aşkın İle… Özel Söyleşi
Inspera Bodrum, Kültür Ve Sanatı Bir Araya Getiriyor İşte Program Detayları! (1)
Inspera Bodrum, Kültür ve Sanatı Bir Araya Getiriyor: İşte Program Detayları!
Ciğdem Yorgancıoğlu Seçim Kamuoyu Araştırmaları Chi Ci Talks
Çiğdem Yorgancıoğlu Seçim Kamuoyu Araştırmaları CHI CI TALKS
Next Pera Art Gallery'de 'uyanış Awakening Karma' Sergisi Sanatseverleri Büyüledi (1)
Next Pera Art Gallery’de ‘Uyanış: Awakening Karma’ Sergisi Sanatseverleri Büyüledi
İbrahim Bülbül Filmde Nisan, Müzikte Nez Ile Dolu Dizgin Ilerliyor Eylül Aşkın Söyleşisi 1
İbrahim Bülbül: Filmde Nisan, müzikte Nez ile dolu dizgin ilerliyor – Eylül Aşkın Söyleşisi
“arabesk Ile Acı Biberi Birbirine çok Benzetiyorum” Ege, Eylül Aşkın Söyleşisi (7)
“Arabesk ile acı biberi birbirine çok benzetiyorum” Ege, Eylül Aşkın Söyleşisi
Arpej Yapım Ile Yeni Bir Adım Pınar Temren'in Metal Heyecanı (1)
Arpej Yapım ile Yeni Bir Adım: Pınar Temren’in “Metal” Heyecanı
Çevrimiçi Flört Uygulamaları Ve İlişkilerdeki Tehditler Uzmanlardan Çarpıcı Analiz! (3)
Çevrimiçi Flört Uygulamaları ve İlişkilerdeki Tehditler: Uzmanlardan Çarpıcı Analiz!
6 14 Nisan'da Fyzoo'da Ramazan Bayramı Ve Yarı Yıl Tatilinin Keyfini Çıkarın! (2)
6-14 Nisan’da FYZoo’da: Ramazan Bayramı ve Yarı Yıl Tatilinin Keyfini Çıkarın!
Dünya Dalgıçlar Günü'nde Kadın Gücü Dalsın Kızlar 2024 (1)
Dünya Dalgıçlar Günü’nde Kadın Gücü: Dalsın Kızlar 2024
2024 İstanbul Çocuk Festivali 23 Nisan'da Maslak'ta Unutulmaz Bir Bayram! (1)
2024 İstanbul Çocuk Festivali: 23 Nisan’da Maslak’ta Unutulmaz Bir Bayram!
Sanatın Evrim’i Programında Bu Haftanın Konuğu Sanatçı Işıl Dural (5)
Sanatın Evrim’i programında bu haftanın konuğu Sanatçı Işıl Dural

Türkiye Haber Portalı Logo 2
Turhapo Logo
Türkiye News Portal Logo

INDEX URL LIST