Turhapo Logo
Recai ErbİŞİm Larenda Peynir 7. Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı

Recai ERBİŞİM Larenda Peynir / 7. Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı

Dünyaca Ünlü Şefler ve Gastronomi Profesyonelleri Gastromasa Konferansı’nda Sürdürülebilirlik ve Biyoçeşitlilik Temasında Buluştu!

7. Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı / Recai ERBİŞİM Larenda Peynir

Video Metin:

Haliç Kongre merkezinde Gastromasa‘nın fuarındayız ve Larende peynirlerini standında Recai bey’deyiz. Merhaba Recai Bey nasılsınız? Teşekkür ederim Sizler nasılsınız? Hoş geldiniz. İyidir teşekkürler. Fuar nasıl geçiyor başta? Çok yoğun çok iyi. Çok güzel. Baya bir çeşidiniz var. Hangi çeşitlerle katıldınız? Anlatabilir misiniz? Şimdi 7 çeşit peynirimiz var. Bu peynirlerin tamamı mağarada olgunlaşıyor. Öyle mi?

3 Yıllık Ar-Ge nin sonucunda ortaya çıkmış ürünler. Türkiye’de başka hiçbir yerde göremezsiniz. Bulamazsınız. Peynir çeşitlerimiz Niğde Obruk Tulum, Kapadokya Mağara Peyniri, Tabal Peyniri, Niğde Obruk Kaşar, Niğde Mavisi, Niğde Beyazı ve Niğde Kütük Peyniri. Toplamda 7 çeşit peynirimiz var. Şu anda burada iki çeşit de Ar-Ge çalışması devam ediyor. Aşağı yukarı 3 ila 5 ay sonra onlar da sonuçlanacak.

Ürünlerinizi nasıl satışa sunuyorsunuz? Online mı? Online satışımız, şu anda online sitemiz kuruluyor. Bir ay sonra online satışımızda olacak. Daha çok genelde otel ve restoranlara hitap ediyoruz biz. ama online da olacak yani perakende satışımızda olacak. Sizin mevcut olan tulum peynirlerinin diğerlerinden farklı kılan şey mağarada mı hepsi?

Hepsinin mağarada olgunlaşması, burada bir tanesi tulum olarak geçiyor diğerleri dediğim gibi kapadokya mağara peyniri. Bu isimlerin hepsinide ben koydum.

Evet kaşar peyniri var. Tulum peynirleri var. Yeni çeşitler bunlar. Türkiye’de ilk defa olan çeşitler bunlar. Çok güzel. Peki özellikle böyle mağarada olupta ne derler uzun süren, beklemesi olan hangi peynirimiz var? Şurada 14 aylık bir peynirimiz var. Şurada 12 aylık bir peynirimiz var.

Diğerleri de 3 ile 6 ay arası beklemiş durumda. Yani onlardan da şimdi tattırırım ben size. Çok güzel sağolun. Ek olarak eklemek istediğiniz birşey var mı?

Bütün herkesi bu peynirleri yemeye davet ediyorum. Peynirlerimiz bağırsak florasını güçlendirecek bir peynirler, herkesin yemesini tavsiye ediyorum.

Bu videoyu izleyipte sizlere ulaşmak isteyecekler nerelerden ulaşsınlar?

Larenda Cheese Instagram”dan ulaşabilirler. Niğde Mavisi instagram hesabımız var. ve Recai Erbişim instagram. Oradanda ulaşabilirler.

Niğde‘de merkezde misiniz?

Niğde’de merkezde değiliz Aktaş Kasabası’nda il özel idare’ye ait doğal yeraltı soğuk hava depoları var. oradayız biz. bunların hepsi oradaki mağaralarda olgunlaşıyor.

Çok teşekkür ederiz. Ben teşekkür ederim. Yolunuz açık olsun. başarınızın devamı ile. Sağ olun. sağ olun

Dünya gastronomi etkinlikleri içerisinde ilk 4 sırada yer alan VII. Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı, 19-20 Kasım 2022 tarihleri arasında Haliç Kongre Merkezi’nde kapılarını yeniden açtı. Bu sene “Sürdürülebilirlik & Biyoçeşitlilik” teması çerçevesinde şekillenecek olan VII. Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı; Gastromasa Pastry, Gastromasa Bar ve Gastromasa Hospitality olarak 4 yeni konsepti ile Gastromasa’nın çatısı altında yer alarak dünya gastronomisine damgasını vurdu!

Türkiye ile dünya gastronomisi arasında köprü görevini sürdüren ve dünya gastronomisinin en önemli kongrelerinden olan VII. Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı, bu yıl yeni konseptleriyle “Sürdürülebilirlik & Biyoçeşitlilik” teması çerçevesinde gastronomi sektörünü şekillendirmeye devam etti. VII. Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı’nda Gastromasa; Gastromasa Pastry, Gastromasa Bar, Gastromasa Hospitality konseptleri ile sektöre yön veren dünyaca ünlü gastronomi profesyonelleri aynı çatı altında toplandı. 15. yılını geride bırakan Sözen Organizasyon tarafından gerçekleştirilen konferans, bu sene sektörün nabzını tutan konular, ilgi çekici workshoplar ve sürdürülebilir markaların katılımıyla misafirlerini ağırladı.

Dünyanın en önemli yıldız şefleri ve pasta şefleri VII. Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı’nda!

Ana sahnede Joan Roca, Elena Arzak, Rasmus Munk, Alex Atala, Dan Barber, Albert Adria, Andoni Luis Aduriz, Antonio Bachour, Virgilio Martinez Ana Ros, Andrea Berton, Andrea Tortora, Benoit Charvet, Christian Le Squer, David Gil, Diego Guerrero, Dinara Kasko, Eric Vildgaard, Franco Pepe, Gianluca Fusto, Hélène Pietrini, Ignacio Echapresto Garcia, James Lowe, Janice Wong, Jeremy Chan, Jorge Vallejo, Leonor Espinosa, Manoella Buffara, Mitsuharu Tsumura, Nadia Sammut, Nicolai Ellitsgaard, Norbert Niederkofler, Paco Torreblanca, Philippe Bernachon, Riccardo Camanini, Santiago Lastra, Selassie Atadika, Simon Rogan, Thomas Bühner, Torres Brothers, Corrado Assenza gibi yıldız şefler ve pasta şefleri, gastronomi tutkunlarıyla bir araya geldi.

Gastromasa Bar bölümünde dünyanın en önemli sommelierleri ve miksolojistleriyle bir araya gelindi!

Gastromasa Bar; Søren Ørbek Ledet, Carlos Echapresto, Dom Carella, Giorgio Bargiani & Laura Grassulini, Hardeep Rehal, Lucio D’Orsi, Juli Rodrigues, Laura Hernández Espinosa, Maria Jose Huertas gibi sommelierlere ve miksolojistlere kapılarını açacak.

Gastromasa Hospitality’de turizm ve ağırlama sektörü ile gastronomi profesyonelleri bir araya geldi!

Bu bölümde ise Türkiye’nin turizm ve ağırlama sektörünün en önemli yatırımcılarını, butik çiftçilerini, ünlü şefleri ve gastronomi profesyonellerini bir araya getireceğiz. Misafirler aynı zamanda projeleri ile sürdürülebilirliği destekleyen yüzlerce firmayı tanıma şansına ve stantları ile katılım gösteren firmaların yeni ürünlerini deneyimleme şansına sahip oldular.

Gastromasa bu yıl dört farklı konsept ile dünya gastronomi sektörünü bir araya getirdi!

Eşsiz yeteneklerin sergilendiği, yeni trendlerin ele alındığı ve sektördeki sürdürülebilir çalışmaların masaya yatırıdığı Gastromasa Pastry bu sene çok daha özel olarak gerçekleşti. Sürdürülebilir pastacılık ürünlerinin üretiminin önemi ve yaratıcılığının artırılması gibi konularda pastacılık sektörüne yön veren dünyaca ünlü şefler bir araya geldi.

Dünya gastronomisinin en önemli kongrelerinden olan VII. Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı içerisinde ilk kez yer almış olan Gastromasa Bar’da misafirler dünyanın en ünlü ve ödüllü sommelierlerinin ve miksolojistlerinin ilham veren hikâyeleri ile en son trendleri dinlediler.

Bu yıl yedincisi düzenlenen Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı’nın bir diğer konsepti ise Türkiye’nin turizm, ağırlama ve gastronomi profesyonellerinin en önemli temsilcilerini buluşturan Gastromasa Hospitality. Turizm, otel ve restoran yatırımcıları ağırlama sektörünün geleceğini Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı’nda masaya yatırıldı.

#GastromasaBar #Gastromasa #sommelier #miksolojist #Gastronomi #Uluslararası #Turzim #Otel #Rezervasyon #Konferans #Sürdürülebilirlik #Biyoçeşitlilik

www.turhapo.com Türkiye Haber Portalı

1 2 3 4 5

Tüm Reklam, Tanıtım ve İşbirlikleri için bulten@turhapo.com

Booking Rezervasyon 1

Tüm Reklam, Tanıtım ve İşbirlikleri için bulten@turhapo.com

Booking Rezervasyon 1

Cop28 Konferansı Günsu Saraçoğlu Nun Sergisi Ve Sanatın Gücü (1)
COP28 Konferansı: Günsu Saraçoğlu’nun Sergisi ve Sanatın Gücü
Oscar Ödüllü Yönetmen George Miller, Mad Max Evrenine Geri Dönüyor Furiosa'nın Hikayesi Başlıyor! (1)
Oscar Ödüllü Yönetmen George Miller, “Mad Max” Evrenine Geri Dönüyor: Furiosa’nın Hikayesi Başlıyor!
Gelir Eşitsizliği Kapitalizmin Doğal Sonucu Mu, Yoksa Adaletsiz Bir Sistem Mi (1)
Gelir Eşitsizliği: Kapitalizmin Doğal Sonucu mu, Yoksa Adaletsiz Bir Sistem mi?
İnsan Genetiği Üzerindeki Müdahale İleri Genetik Teknoloji, Etik Mi Yoksa Tehlikeli Mi (1)
İnsan Genetiği Üzerindeki Müdahale: İleri Genetik Teknoloji, Etik mi Yoksa Tehlikeli mi?
Mesut Eren In Baskı Resim Sergisi Sanatseverlerle Buluştu (1)
Mesut Eren’in Baskı Resim Sergisi Sanatseverlerle Buluştu
Buse Arslan Ve Çağrı Şensoy Dan Sınırları Zorlayan Tiyatro Performansı Schrödinger In Öteki Kedisi (1)
Buse Arslan ve Çağrı Şensoy’dan Sınırları Zorlayan Tiyatro Performansı: “Schrödinger’in Öteki Kedisi”
Nilüfer Belediyesi Fotoğraf Müzesi, Baha Gelenbevi Ve Seyit Ali Ak ı Unutulmayanlar 1 Sergisiyle Anıyor (1)
Nilüfer Belediyesi Fotoğraf Müzesi, Baha Gelenbevi ve Seyit Ali Ak’ı “Unutulmayanlar-1” Sergisiyle Anıyor
Geri Dönüşüm Ekonomisi Atıkları Kaynağında Değerlendirme (3)
Geri Dönüşüm Ekonomisi: Atıkları Kaynağında Değerlendirme
Back To The Future (1985) Zamanın Ötesinde En İyi Zaman Yolculuğu Filmleri Listesi (1)
Zamanın Ötesinde: En İyi Zaman Yolculuğu Filmleri Listesi
Samim Kocagöz ün Zengin Edebiyat Dünyası Nın Belgeseli (1)
Samim Kocagöz’ün Zengin Edebiyat Dünyası’nın Belgeseli
Ey Türkiye Vergi Maratonu Yarışması Nda Yeteneklerini Sergileyen Genç Vergi Profesyoneli Belli Oldu (1)
EY Türkiye Vergi Maratonu Yarışması’nda Yeteneklerini Sergileyen Genç Vergi Profesyoneli Belli Oldu
Edcrunch Konferansı, Eğitim Profesyonellerini Kazakistan'da Bir Araya Getirdi 1
EdCrunch Konferansı, Eğitim Profesyonellerini Kazakistan’da Bir Araya Getirdi
Reyhan Uludağ ın Hadi Bana Çizgini Anlat Sergisi, Altunizade Kültür Ve Sanat Merkezi Nde (1)
Reyhan Uludağ’ın “Hadi Bana Çizgini Anlat” Sergisi, Altunizade Kültür ve Sanat Merkezi’nde
Paperwork, Türkiye’nin En Büyük İş Süreçleri Zekâsı Etkinliğinde İş Akışı Ve Doküman Yönetimi Çözümleri Alanındaki Yenilikleri Paylaştı 1
PAPERWORK, Türkiye’nin En Büyük İş Süreçleri Zekâsı Etkinliğinde İş Akışı ve Doküman Yönetimi Çözümleri Alanındaki Yenilikleri Paylaştı
Onur Alakay İmzalı Abstract Acceleration Sergisi Root Karaköy De Sanatseverlerle Buluştu (2)
Onur Alakay İmzalı ‘Abstract Acceleration’ Sergisi Root Karaköy’de Sanatseverlerle Buluştu
Renk Analizi Akımı Kişisel Stilinizi Keşfedin! Seamlesstance 1
Renk Analizi Akımı: Kişisel Stilinizi Keşfedin! Seamlesstance
Mördak Talent Academy, Yapay Zeka Destekli Senaryo Yazarlığı Atölyesi İle Yeteneklere Yeni Bir Kapı Açıyor (1)
Mördak Talent Academy, Yapay Zeka Destekli Senaryo Yazarlığı Atölyesi İle Yeteneklere Yeni Bir Kapı Açıyor
İklim Değişikliği Gerçek Mi Bilimsel Ve Politik Tartışmalar (1)
İklim Değişikliği Gerçek mi? Bilimsel ve Politik Tartışmalar
Bahadır İçel, Uyumsal Zeka Aq Tüm Zamanların Başarı Formülü İle Dikkat Çekiyor (2)
Bahadır İçel, “Uyumsal Zeka AQ: Tüm Zamanların Başarı Formülü” İle Dikkat Çekiyor
'değer Dünyama Şarkısıyla Devam Ediyor (1)
”Elvan Elvan”, Müzik Kariyerine ”Değer Dünyama” Şarkısıyla Devam Ediyor
Aslıhan Çiftgül ün Miracle Sergisi Tokyo Da Sanatseverlerle Buluştu (1)
Aslıhan Çiftgül’ün “Miracle” Sergisi Tokyo’da Sanatseverlerle Buluştu
Deka Dekadizm
Deka-Dekadizm
Culinary Forum, Gastronomi Sektörüne Connection Temasıyla Değer Katıyor (1)
Culinary Forum, Gastronomi Sektörüne “Connection” Temasıyla Değer Katıyor
Organ Bağışında Farkındalık Yaratmak İçin Bahadır Tatlıöz Seminerde Konuştu (2)
Organ Bağışında Farkındalık Yaratmak İçin Bahadır Tatlıöz Seminerde Konuştu
Hubtic Ve Pledge, Sürdürülebilir Lojistik İçin İş Birliği Yapıyor (9)
Hubtic ve Pledge, Sürdürülebilir Lojistik İçin İş Birliği Yapıyor
1 2 3 276

Türkiye Haber Portalı Logo 2
Turhapo Logo
Türkiye News Portal Logo

INDEX URL LIST