Turhapo Logo
Recai ErbİŞİm Larenda Peynir 7. Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı

Recai ERBİŞİM Larenda Peynir / 7. Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı

Dünyaca Ünlü Şefler ve Gastronomi Profesyonelleri Gastromasa Konferansı’nda Sürdürülebilirlik ve Biyoçeşitlilik Temasında Buluştu!

7. Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı / Recai ERBİŞİM Larenda Peynir

Video Metin:

Haliç Kongre merkezinde Gastromasa‘nın fuarındayız ve Larende peynirlerini standında Recai bey’deyiz. Merhaba Recai Bey nasılsınız? Teşekkür ederim Sizler nasılsınız? Hoş geldiniz. İyidir teşekkürler. Fuar nasıl geçiyor başta? Çok yoğun çok iyi. Çok güzel. Baya bir çeşidiniz var. Hangi çeşitlerle katıldınız? Anlatabilir misiniz? Şimdi 7 çeşit peynirimiz var. Bu peynirlerin tamamı mağarada olgunlaşıyor. Öyle mi?

3 Yıllık Ar-Ge nin sonucunda ortaya çıkmış ürünler. Türkiye’de başka hiçbir yerde göremezsiniz. Bulamazsınız. Peynir çeşitlerimiz Niğde Obruk Tulum, Kapadokya Mağara Peyniri, Tabal Peyniri, Niğde Obruk Kaşar, Niğde Mavisi, Niğde Beyazı ve Niğde Kütük Peyniri. Toplamda 7 çeşit peynirimiz var. Şu anda burada iki çeşit de Ar-Ge çalışması devam ediyor. Aşağı yukarı 3 ila 5 ay sonra onlar da sonuçlanacak.

Ürünlerinizi nasıl satışa sunuyorsunuz? Online mı? Online satışımız, şu anda online sitemiz kuruluyor. Bir ay sonra online satışımızda olacak. Daha çok genelde otel ve restoranlara hitap ediyoruz biz. ama online da olacak yani perakende satışımızda olacak. Sizin mevcut olan tulum peynirlerinin diğerlerinden farklı kılan şey mağarada mı hepsi?

Hepsinin mağarada olgunlaşması, burada bir tanesi tulum olarak geçiyor diğerleri dediğim gibi kapadokya mağara peyniri. Bu isimlerin hepsinide ben koydum.

Evet kaşar peyniri var. Tulum peynirleri var. Yeni çeşitler bunlar. Türkiye’de ilk defa olan çeşitler bunlar. Çok güzel. Peki özellikle böyle mağarada olupta ne derler uzun süren, beklemesi olan hangi peynirimiz var? Şurada 14 aylık bir peynirimiz var. Şurada 12 aylık bir peynirimiz var.

Diğerleri de 3 ile 6 ay arası beklemiş durumda. Yani onlardan da şimdi tattırırım ben size. Çok güzel sağolun. Ek olarak eklemek istediğiniz birşey var mı?

Bütün herkesi bu peynirleri yemeye davet ediyorum. Peynirlerimiz bağırsak florasını güçlendirecek bir peynirler, herkesin yemesini tavsiye ediyorum.

Bu videoyu izleyipte sizlere ulaşmak isteyecekler nerelerden ulaşsınlar?

Larenda Cheese Instagram”dan ulaşabilirler. Niğde Mavisi instagram hesabımız var. ve Recai Erbişim instagram. Oradanda ulaşabilirler.

Niğde‘de merkezde misiniz?

Niğde’de merkezde değiliz Aktaş Kasabası’nda il özel idare’ye ait doğal yeraltı soğuk hava depoları var. oradayız biz. bunların hepsi oradaki mağaralarda olgunlaşıyor.

Çok teşekkür ederiz. Ben teşekkür ederim. Yolunuz açık olsun. başarınızın devamı ile. Sağ olun. sağ olun

Dünya gastronomi etkinlikleri içerisinde ilk 4 sırada yer alan VII. Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı, 19-20 Kasım 2022 tarihleri arasında Haliç Kongre Merkezi’nde kapılarını yeniden açtı. Bu sene “Sürdürülebilirlik & Biyoçeşitlilik” teması çerçevesinde şekillenecek olan VII. Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı; Gastromasa Pastry, Gastromasa Bar ve Gastromasa Hospitality olarak 4 yeni konsepti ile Gastromasa’nın çatısı altında yer alarak dünya gastronomisine damgasını vurdu!

Türkiye ile dünya gastronomisi arasında köprü görevini sürdüren ve dünya gastronomisinin en önemli kongrelerinden olan VII. Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı, bu yıl yeni konseptleriyle “Sürdürülebilirlik & Biyoçeşitlilik” teması çerçevesinde gastronomi sektörünü şekillendirmeye devam etti. VII. Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı’nda Gastromasa; Gastromasa Pastry, Gastromasa Bar, Gastromasa Hospitality konseptleri ile sektöre yön veren dünyaca ünlü gastronomi profesyonelleri aynı çatı altında toplandı. 15. yılını geride bırakan Sözen Organizasyon tarafından gerçekleştirilen konferans, bu sene sektörün nabzını tutan konular, ilgi çekici workshoplar ve sürdürülebilir markaların katılımıyla misafirlerini ağırladı.

Dünyanın en önemli yıldız şefleri ve pasta şefleri VII. Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı’nda!

Ana sahnede Joan Roca, Elena Arzak, Rasmus Munk, Alex Atala, Dan Barber, Albert Adria, Andoni Luis Aduriz, Antonio Bachour, Virgilio Martinez Ana Ros, Andrea Berton, Andrea Tortora, Benoit Charvet, Christian Le Squer, David Gil, Diego Guerrero, Dinara Kasko, Eric Vildgaard, Franco Pepe, Gianluca Fusto, Hélène Pietrini, Ignacio Echapresto Garcia, James Lowe, Janice Wong, Jeremy Chan, Jorge Vallejo, Leonor Espinosa, Manoella Buffara, Mitsuharu Tsumura, Nadia Sammut, Nicolai Ellitsgaard, Norbert Niederkofler, Paco Torreblanca, Philippe Bernachon, Riccardo Camanini, Santiago Lastra, Selassie Atadika, Simon Rogan, Thomas Bühner, Torres Brothers, Corrado Assenza gibi yıldız şefler ve pasta şefleri, gastronomi tutkunlarıyla bir araya geldi.

Gastromasa Bar bölümünde dünyanın en önemli sommelierleri ve miksolojistleriyle bir araya gelindi!

Gastromasa Bar; Søren Ørbek Ledet, Carlos Echapresto, Dom Carella, Giorgio Bargiani & Laura Grassulini, Hardeep Rehal, Lucio D’Orsi, Juli Rodrigues, Laura Hernández Espinosa, Maria Jose Huertas gibi sommelierlere ve miksolojistlere kapılarını açacak.

Gastromasa Hospitality’de turizm ve ağırlama sektörü ile gastronomi profesyonelleri bir araya geldi!

Bu bölümde ise Türkiye’nin turizm ve ağırlama sektörünün en önemli yatırımcılarını, butik çiftçilerini, ünlü şefleri ve gastronomi profesyonellerini bir araya getireceğiz. Misafirler aynı zamanda projeleri ile sürdürülebilirliği destekleyen yüzlerce firmayı tanıma şansına ve stantları ile katılım gösteren firmaların yeni ürünlerini deneyimleme şansına sahip oldular.

Gastromasa bu yıl dört farklı konsept ile dünya gastronomi sektörünü bir araya getirdi!

Eşsiz yeteneklerin sergilendiği, yeni trendlerin ele alındığı ve sektördeki sürdürülebilir çalışmaların masaya yatırıdığı Gastromasa Pastry bu sene çok daha özel olarak gerçekleşti. Sürdürülebilir pastacılık ürünlerinin üretiminin önemi ve yaratıcılığının artırılması gibi konularda pastacılık sektörüne yön veren dünyaca ünlü şefler bir araya geldi.

Dünya gastronomisinin en önemli kongrelerinden olan VII. Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı içerisinde ilk kez yer almış olan Gastromasa Bar’da misafirler dünyanın en ünlü ve ödüllü sommelierlerinin ve miksolojistlerinin ilham veren hikâyeleri ile en son trendleri dinlediler.

Bu yıl yedincisi düzenlenen Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı’nın bir diğer konsepti ise Türkiye’nin turizm, ağırlama ve gastronomi profesyonellerinin en önemli temsilcilerini buluşturan Gastromasa Hospitality. Turizm, otel ve restoran yatırımcıları ağırlama sektörünün geleceğini Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı’nda masaya yatırıldı.

#GastromasaBar #Gastromasa #sommelier #miksolojist #Gastronomi #Uluslararası #Turzim #Otel #Rezervasyon #Konferans #Sürdürülebilirlik #Biyoçeşitlilik

www.turhapo.com Türkiye Haber Portalı

1 2 3 4 5

Tüm Reklam, Tanıtım ve İşbirlikleri için bulten@turhapo.com


Haluk Naci Tuğcu'nun 'kavuşma' Sergisi Fırat Neziroğlu Art Space'de (1)
Haluk Naci Tuğcu’nun ‘Kavuşma’ Sergisi Fırat Neziroğlu Art Space’de
Ayşe Ayşen Bulut “2025 Yılı şanslı Bir Yıl Olacak” Eylül Aşkın Ile... Özel Söyleşi (1)
Ayşe Ayşen Bulut: “2025 yılı şanslı bir yıl olacak” Eylül Aşkın ile… Özel Söyleşi
Elmanın Faydaları Nelerdir Elmanın Sağlığa Faydaları Nelerdir
Elmanın Faydaları Nelerdir? Elmanın Sağlığa Faydaları Nelerdir?
Yılmaz Karaman “sadece Vapurda çaldığım Yıllarım Oldu” Eylül Aşkın Ile... Özel Söyleşi (1)
Yılmaz Karaman: “Sadece vapurda çaldığım yıllarım oldu” Eylül Aşkın ile… Özel Söyleşi
Neden Tatlılar Mutluluk Verir (1)
Neden Tatlılar Mutluluk Verir?
Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Öğrencileri Için Uygulamalı Gastronomi Dersleri (1)
Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Öğrencileri için Uygulamalı Gastronomi Dersleri
Sağlıksız İşlenmiş Gıdalar İnsan Ve Gezegen Sağlığına Tehdit (2)
Sağlıksız İşlenmiş Gıdalar: İnsan ve Gezegen Sağlığına Tehdit
Sanatın Evrim’i Programında Bu Haftanın Konuğu Sanatçı Dünya Dural (1)
Sanatın Evrim’i programında bu haftanın konuğu Sanatçı Dünya Dural
Disleksi Sanat Sergisi Next Pera'da Sanatseverlerle Buluştu Next Pera Art Gallery (1)
Disleksi Sanat Sergisi Next Pera’da Sanatseverlerle Buluştu – Next Pera Art Gallery
Osman Hamdi Bey Kemahlıoğlu Özel Koleksiyonu Sergisinin 2. Durağı Tunceli Müzesi (2)
Osman Hamdi Bey Kemahlıoğlu Özel Koleksiyonu Sergisinin 2. Durağı Tunceli Müzesi
Yunus Gültekin “işin Içerisinde Bulunmadığınız Hiçbir Derneğe Güvenmeyin” Eylül Aşkın Ile... Özel Söyleşi
Yunus Gültekin: “işin içerisinde bulunmadığınız hiçbir derneğe güvenmeyin” Eylül Aşkın ile… Özel Söyleşi
İtalyanlar Roma Bar Show’a Akın Etti Eylül Aşkın (3)
İtalyanlar Roma Bar Show’a Akın Etti – Eylül Aşkın İtalya’da
Mine Tugay, Vivamayr’da Sağlıklı Yaşam İçin Detoks Yaptı (1)
Mine Tugay, VIVAMAYR’da Sağlıklı Yaşam İçin Detoks Yaptı
Kre Kare Lojistik, Yys Ve İzinli Gönderici Belgeleri Ile Lojistikte Hız Sağlıyor (4)
KRE Kare Lojistik, YYS ve İzinli Gönderici Belgeleri ile Lojistikte Hız Sağlıyor
Sevtap Çapan “herkes Kendini Profesör Zannediyor” Eylül Aşkın Ile... Özel Söyleşi (1)
Sevtap Çapan: “Herkes kendini profesör zannediyor” Eylül Aşkın ile… Özel Söyleşi
Türkiye Iş Ve Inşaat Makineleri Sektörü, 2023 Yılında 2,26 Milyar Dolar Ihracat Yaptı (1)
Türkiye iş ve inşaat makineleri sektörü, 2023 yılında 2,26 milyar dolar ihracat yaptı
Predestination (2014) Yönetmen Michael Spierig, Peter Spierig
Beyin Jimnastiği: Zihninizi Zorlayacak 15 Karmaşık Film Listesi
Anadolu’da Yakılan Ateş Mustafa Kemal'in Kurtuluş Hareketi (1)
Anadolu’da Yakılan Ateş: Mustafa Kemal’in Kurtuluş Hareketi
Tev Türkiye Virtüözleri Oda Orkestrası Sanatseverleri Buluşturan Unutulmaz Konser (1)
TEV Türkiye Virtüözleri Oda Orkestrası: Sanatseverleri Buluşturan Unutulmaz Konser
Sanatın Evrim’i Programında Bu Haftanın Konuğu Sanatçı Ahmet Öcal (1)
Sanatın Evrim’i programında bu haftanın konuğu Sanatçı Ahmet Öcal
Hale İsmet, Eylül Zamanı… Next Pera Art Gallery'de Bir Eylül Zamanı... Bölüm 1 (1)
Hale İsmet, Eylül Zamanı… Next Pera Art Gallery’de Bir Eylül Zamanı… Bölüm 1
Kendine Tolstoy’u Örnek Alıyor! Sinan Demir, Eylül Aşkın Ile... Özel Söyleşi (2)
Kendine Tolstoy’u Örnek Alıyor! – Sinan Demir, Eylül Aşkın ile… Özel Söyleşi
Türkiye Turizminde Nisan Ayı Hareketliliği En Çok Aranan Temalar Ve Bölgeler (2)
Türkiye Turizminde Nisan Ayı Hareketliliği: En Çok Aranan Temalar ve Bölgeler
Kadınlarda Depresyon Daha Sık Görülüyor Nedenleri Ve Tedavi Seçenekleri (2)
Kadınlarda Depresyon Daha Sık Görülüyor: Nedenleri ve Tedavi Seçenekleri
Sosyal Etki Zirvesi'24 Eşitlik Arayışında Toplumsal Bir Dönüşüm (1)
Sosyal Etki Zirvesi’24: Eşitlik Arayışında Toplumsal Bir Dönüşüm

Türkiye Haber Portalı Logo 2
Turhapo Logo
Türkiye News Portal Logo

INDEX URL LIST