Turhapo-Logo-2
Cantekin Temizer - Sofralar Sergisi - İstanbul Kutlamalar Başkenti

Cantekin Temizer – Sofralar Sergisi – İstanbul Kutlamalar Başkenti

Sofralar Sergisi – Cantekin Temizer – İstanbul Kutlamalar Başkenti

Uluslararası davet ve düğün endüstrisinin en önemli isimlerinin bir araya geldiği, dünyanın ilk global projesi olan “Sofralar Sergisi-İstanbul Kutlamalar Başkenti” ne dünyanın önde gelen en ünlü 9 davet tasarımcısı katıldı.

“Sofralar Sergisi – İstanbul Kutlamalar Başkenti” projesi açılır açılmaz büyük bir ilgi ile karşılandı. Proje, dünyada ilk kez Raffles İstanbul’da düzenlendi. “Sofralar Sergisi – İstanbul Kutlamalar Başkenti” projesini de katılımcılar dünyanın önde gelen 9 tasarımcısı ile gezme fırsatı buldu. 

Sergide yer alan tasarımcılar arasında, en son Jennifer Lopez ve Ben Affleck’in düğün davetini hayata geçiren, düğün endüstrisi denilince akla ilk gelen isimlerden Colin Cowie ve tüm Hollywood davetlerinin organizasyonlarından sorumlu olan, Emmy Ödül Töreni ve Oscar Ödül Töreninin tasarımcısı Edgardo Zamora da bulunuyordu. Hollywood ünlülerinden Kim Kardashian’ın düğününü dekore eden uluslararası davet tasarımcısı Eddie Zaratsian, Avrupa’da eşsiz çiçek tasarımları ile bilinen Belçikalı Tomas De Bruyne, Ortadoğu’da kraliyet düğünleri ve davetlerini düzenleyen Lübnanlı Ghada Blanco, Avustralya’nın en ünlü davet tasarımcılarından Nadia Duran, Asya Kıtası’nın en ünlü düğün ve davet tasarımcısı Gideon Hermosa, Latin Amerika’nın en ünlü davet tasarımcısı Peru’dan Arturo de Noriega  ve Malta asıllı Avrupa cemiyet hayatının düğünlerine hayat veren tasarımcı Sarah Young’un İstanbul sofrası tasarımları ile misafirlere açılı açılmaz eşsiz bir deneyim yaşatıldı.  

Eşsiz serginin ortaklığını üstlenen proje ortakları, KM Events Kurucu Ajans Başkanı Meltem Tepeler ve bluechip Creative Events Kurucu Ajans Başkanı Elmas Özler de kendi sofra tasarımlarını katılımcıların beğenisine sundu. 

İstanbul’u kutlamalar destinasyonu olarak uluslararası platformlarda öne çıkarmak amacıyla hayat bulan “Sofralar Sergisi-İstanbul Kutlamalar Başkenti” projesi, 9-10 Kasım 2022 tarihleri arasında Karaca ana sponsorluğunda Raffles İstanbul’da ilgi duyan misafirlerine gezme fırsatı sunuyor. 

Ünlü tasarımcıların sergilerinin yanı sıra projenin ilk günü olan 9 Kasım da alanının önde gelen uluslararası ve Türk fikir liderlerinin katıldığı “Neden Kutlamalar Başkenti İstanbul”, “Şehirlerin Tanıtımında Kutlamaların Önemi”, “Kutlama Sanatı” ve “Sofra Kültürü, Gastronomi ve Sürdürülebilirlik” konulu paneller düzenlendi. 9-10 Kasım tarihleri arasında yapılan “Kadehlerde Türk Üzümleri” ve “Beylerbeyi Sarayı’nda Bir İmparatoriçe” konulu eğitimlere de sektör temsilcileri katılarak ilginç ve önemli bilgiler edindiler.

Proje ayrıca Sofra tasarımında uzman olan tasarımcılara da önemli bir fırsat sağlıyor. Jürisi dünyanın en ünlü davet tasarımcılarından oluşan ve Türkiye’de ilk kez hayat bulan Sofralar Sergisi Sofra Yarışmasına da büyük ilgi oldu. Yarışmacıların İstanbul temalı tasarladıkları sofra ünlü davet tasarımcıları tarafından seçilerek ilk 2 sofradan biri oldular ve sergide sofraları ile yer alma hakkı kazandılar.  Bu davet masası ödüllerini kazanan tasarımcılar da MH Dream Maker’dan Melisa Demirhan Var ve O Luxw Desing, Inc’den Erica Jones ile Valerie Francois oldu.

Karaca ana sponsorluğunun yanı sıra Raffles İstanbul, Zorlu Holding, CVK Park Bosphorus Hotel İstanbul, TGA, Panel Sponsoru Yapı Kredi Crystal, Ulusal Medya Sponsorları Arabia Weddings ve Wedlux, Dergi Sponsoru Maison Française, Digital platform sponsoru Oggusto, Medya ve İletişim Sponsorluğu’nu üstlenen Privée PR ve AYCREA, Çiçek Sponsorları İstanbul Çiçekleri, Royal Flowers ve Alexandra Farms, Etkinlik Sponsorları Staras, Decibel, Tokel Group, NK Podyum, S&S, Loco, İzzet&Yakar Music Co., UP Organizasyon, Kiralık Ekipman, Güneş Avize, Aydın Dekor, VG Event Chairs, Setup Decor, TFP, Atelier Rebul, Arzum OKKA, Homemade Macrocenter, Sevilen, Elchyn Catering, Yusuf Özer Entertainment, IDF, Şallı Perde, Gözde Van Lider, Le Supla & Decor, Ulusoy Travel Center, Valya Tur, Devrimcan Kaplan, Photoxi, ATY Events, Biletino, Manush-u Ala, KM Home Collection, Koleksiyon, Herend, Butterfly, Layla Dekorasyon, Royal Porselen, Edelfeine, Decorium, Anatoli, Luxuria, Homes & Gifts, Yasemin Soykan Desing ve TİNA Jewelery de “Sofralar Sergisi”-“İstanbul Kutlamalar Başkenti” projesini destekleyenler arasında bulunuyor. 

“Sofralar Sergisi-İstanbul Kutlamalar Başkenti” projesinin biletlerinin satışı www.tabledesignexhibition.com ve Biletino üzerinden devam ediyor.

Dünyanın Önde Gelen 9 Tasarımcısı, Ön Plana Çıkan Projeleri ve Sergileyecekleri Masalar Hakkında

1-COLIN COWIE:

30 yılı aşkın süredir, lifestyle etkinlik sektöründe dünyanın her yerinde konuşulan ve unutulamayan partileri tasarlıyor. Oprah Winfrey, Michael Jordan,  Kim Kardashian,  Jennifer Aniston,  Ryan Seacrest ve en son Jennifer Lopez ve Ben Affleck olmak üzere yıllar içerisinde devlet başkanları, kraliyet üyeleri ve sayısız ünlüyü içeren inanılmaz bir müşteri grubuna sahiptir. Dünya çapında 16 milyon milden fazla seyahat ederek, neredeyse 100 ülkede bulunma şansı elde etti. İlk sektör ile alakalı kitabı ‘The Gold Standard – Giving your customers what they didn’t know they wanted [2021]’ dahil olmak üzere 11 kitap yazdı.

Ayrıca geliştirilmekte olan yeni bir televizyon şovunun sunuculuğunu üstleniyor. Davet alanındaki işinin yanı sıra, gelişimcilere ve dünyanın en iyi otellerine danışmanlık veriyor. Yakın zamanda ilk restoranı ve özel kulübü olan 10 Cubed’ü New York’un 57. Sokağındaki Billionaire Row’da açtı. San Francisco ve Las Vegas’taki ofisleri de dahil olmak üzere zamanının çoğunu Miami ve New York’da geçiriyor.

Sofra İsmi: Love in Istanbul

2-SARAH YOUNG:

Malta’nın en ünlü ve yetenekli düğün ve etkinlik tasarımcısı olarak gösterilen Sarah Young, küçük bir ada olmasına rağmen sadece ülkesinde değil global düğün endüstrisinde de tanınan bir isimdir. Bugüne kadar 1100’ü aşkın düğün planladı.  21 yıl önce Malta adasının ilk düğün planlayıcısı oldu. Hizmetlerini müşterilerin ihtiyaç ve bütçelerine göre uyarlayarak lüks düğün ve organizasyonlar düzenliyor.  Hem lokal hem global destinasyonlarda düğünler planlıyor.

Sarah Young aynı zamanda kendi ülkesinde bir televizyon yıldızı ve programcısıdır. Sarah Young uluslararası pek çok etkinlik ve düğün konferansının jürisinde yer alıyor ve konferans konuşmacılığı yapıyor. 

Sofra İsmi: Colours of Istanbul

3-EDGARDO ZAMORA: 

Kariyerine 20 yaşında Arjantin, Buenos Aires’de başlamış ve kısa zamanda, örme ürünlerini dünyaya ihraç ederek ufkunu genişletti. Tasarım bilgisine olan açlığı ve değişik kültürlere olan merakı sayesinde, aile memleketi olan İspanya’ya geri taşındı. 1991 yılının yaz aylarında, ünlü bir gece kulübü olan ‘Pacha’nın sanat bölümünde işe girmesi hayatının değişmesine neden oldu. 

1992 yılının yaz ayında Los Angeles’a taşınarak ve kendi organizasyon ve tasarım şirketini kurup, çok prestijli bir yemek ve yapım şirketi olan ‘Along came Mary’ ve şirketin sahibi, Hollywood muhabiri ve Vanity Fair tarafında Hollywood’un kraliçesi olarak adlandırılan, Mary Micucci’nin de desteğiyle çalışmaya başladı. Hollywood’da, beraber Grammy’ler, Emmy ödülleri, Oscar’lar, film galaları ve ünlü partileri de dahil olmak üzere inanılmaz partiler tasarlayıp ve üretmeye devam ediyor. 2023 yılında Barselona’da tasarım ve danışmanlık konusunda yeni bir şube açıyor.

Sofra İsmi: Secrets of Istanbul

4-ARTURO DE NORIEGA: 

La Fete Event Planning’in kurucusu ve CEO’sudur. Kendisini Etkinlik Tasarımcısı ve Pazarlama Uzmanı olarak tanıtıyor. Dünya çapında misafirperverlik ve uluslararası ticarete yoğunlaşmıştır. Pazar Analizi, Halkla İlişkiler, Medya Planlama, Reklam ve Tasarım geliştirme konusunda deneyimlidir. Güney Amerika’da Birinci Sınıf Etkinlik Tasarımcısı ve Planlamasının öncüsü olarak dünyaca tanınan Peru seminerleri vererek ve Şili, Ekvador, Bolivya, Kolombiya ve Arjantin gibi ülkelerden çok sayıda genç girişimciye yol gösterdi. Dünya çapında en iyi lüks seminerlerin dünyaca ünlü konuşmacısıdır.

Sofra İsmi: Füzyon

5-TOMAS DE BRUYNE:

Çok küçük yaşlardan beri çiçeklerle ilgilenmekte olan Tomas, her türlü düğün ve etkinlik şirketlerine özel çiçek tasarımları üretiyor.   Kraliyet düğünlerinden Hint düğünlerine, halka açık veya kurumsal etkinlikler yaratıcılığına ve işçiliğine ilham veriyor. Amacı her zaman izleyicinin zihninde güçlü bir iz bırakan benzersiz çiçek sanatı yaratmaktır. Çiçeklerin gücünü kullanarak insanları bir yolculuğa çıkarmaya çalışır.

Tomas de Bruyne, dünyanın en yetenekli etkinlik çiçek tasarımcıları arasında kabul ediliyor. Kraliyet ailelerinin organizasyonlarından büyük Hint düğünlerine kadar bir çok etkinliğin tasarım ve uygulamasını gerçekleştirdi. Çiçek tasarımı üzerine 10’un üzerinde kitabı bulunmaktadır.

Sofra İsmi: Floral Delights Unveiled in Istanbul

6-NADIA DURAN:

Nadia Duran, 17 yılı aşkın bir süredir dünyanın her yerinde etkinlik planlama, tasarlama, stil oluşturma ve üretme deneyimine sahip, Sidney, Avustralya merkezli ödüllü bir Uluslararası Etkinlik Tasarımcısı ve Yapımcısıdır.

Avustralya’nın Meksika asıllı, ünlü düğün ve etkinlik tasarımcısı olarak anılan Nadia Duran, etkinlik ve davet sektöründe uluslararası bir kariyere sahiptir. Nadia Duran sadece Avustralya’da değil, başta Avrupa olmak üzere pek çok ülkede gerçekleşen uluslararası davetlerin tasarımcılığını üstlendi. Nadia Duran uluslararası pek çok etkinlik ve düğün konferansının jürisinde aktif olarak yer almakta ve konferans konuşmacılığı yapmaktadır.

Sofra İsmi: Istanbul, The Center of Life

7-EDDIE ZARATSIAN: 

Eddie Zaratsian 30 yılı aşkın tecrübesi ile etkinlik ve düğün tasarım dünyasının en önemli isimlerinden sayılıyor. Ünlü Hollywood yıldızlarından Kim Kardashian müşterileri arasında yer alıyor.  Eddie Zaratsian Lifestyle ve Design şirketinin arkasındaki vizyon sahibi olarak Eddie’nin yaratıcılığı ve tutkusu, çalışmalarının her alanında kendini gösteriyor.   Ayrıca özel çiçek üretim şirketi Tic-Tock Couture Florals’ın Yaratıcı Direktörü olarak Eddie, şirketin tüm sanatçılarını ve zanaatkarlarını özel olarak eğitti ve akıl hocalığı yaptı.

Çiçek tasarımı üzerine yazmış olduğu kitap Amerika’da sektöründe en çok satanlar arasında yer alıyor. Hayata geçirmiş olduğu eşsiz organizasyonların yanı sıra; Jo Malone, Angelino Magazine, Hermès, Christian Louboutin, Chanel, Cartier ve Vogue gibi önemli markaların tasarım danışmanlığını da yürütüyor. Birçok ünlü ismin ve saygın ailenin düğünlerini hayata geçirmiş olmakla beraber, etkinlik tasarımı üzerine verdiği dersler dünya çapında büyük ilgi görüyor.

Sofra İsmi: Blooming Symphony

8-GHADA BLANCO:

Mesleğine 90’lı yıllarda sıfırdan başlamış Lübnan doğumlu Ghada Blanco, dünya jet-set’inin milyon dolarlık tematik davetlerine, düğünlerine imza atıyor. Ghado Blanco Weddings and Events adlı organizasyon şirketinin sahibidir.

Yıllar içerisinde Ortadoğu ve Avrupa’da en ünlü etkinlik ve düğün planlamacıları arasında yerini aldı. Körfez bölgesinde gerçekleşen tüm kraliyet düğünlerinin en önemli tasarımcısıdır. Ghada Blanco uluslararası pek çok etkinlik ve düğün konferansının jürisinde yer alıyor ve konferans konuşmacılığı yapıyor.

Sofra İsmi: My Istanbul

9-GIDEON HERMOSA:

Filipin asıllı tasarımcı, genç yaşına rağmen dünyanın en yetenekli davet tasarımcıları arasında yer alıyor. Asya kıtasının en ünlü davet tasarımcılarından biridir.

Bölgesinde gerçekleştirdiği onlarca tanınmış kişinin düğün tasarımcılığını üstlenerek dünya çapında üne kavuşmuştur. Sıra dışı ve zengin dekora sahip düğün tasarımlarıyla sosyal medya fenomeni olarak da kabul edilen Hermosa, dünyanın bir çok ülkesinde ünlü çiftlerin ve saygın ailelerin düğün davetlerini hayata geçirmiştir. Tasarladığı etkileyici düğün ve organizasyonlar arasında Billy Crawford- Coleen Garcia, Julia Barretto, Kim Yap – Jarvis Sy, Moira Dela Torre -Jason Marvin bulunuyor.

Sofra İsmi: The Gaze of Istanbul Heaven

1 2 3 4 5

Tüm Reklam, Tanıtım ve İşbirlikleri için bulten@turhapo.com

Tüm Reklam, Tanıtım ve İşbirlikleri için bulten@turhapo.com

Booking Rezervasyon 1
Booking Rezervasyon 1

Tüm Reklam, Tanıtım ve İşbirlikleri için bulten@turhapo.com


Şevket Dağ’ın 65 Eseri Bir Arada: Zaman ve Mekânın Büyüsünde Bir Ressam

Şevket Dağ’ın 65 Eseri Bir Arada: Zaman ve Mekânın Büyüsünde Bir Ressam

Bursa Bülbülü Sinemalarda! Ata Demirer

Bursa Bülbülü Sinemalarda! Ata Demirer

Enflasyona Rağmen Lüks Tüketimde Büyüme

Enflasyona Rağmen Lüks Tüketimde Büyüme

Mor ve Ötesi’nin Senfonik Büyüsü: Zorlu PSM’de Unutulmaz Anlar!

Mor ve Ötesi’nin Senfonik Büyüsü: Zorlu PSM’de Unutulmaz Anlar!

Ahmet Hiçkorkmaz Yeni Şarkısı ”Yav Ben Görmedim”

Ahmet Hiçkorkmaz Yeni Şarkısı ”Yav Ben Görmedim”

TÜSEV Sivil Toplum Serisi: Peter Singer’ın Yeni Kitabı

TÜSEV Sivil Toplum Serisi: Peter Singer’ın Yeni Kitabı

Manuel Osteopati ve Nefes Çalışmasıyla Sağlığınızı Optimize Edin: Meghan Martin Six Senses Kaplankaya’da

Manuel Osteopati ve Nefes Çalışmasıyla Sağlığınızı Optimize Edin: Meghan Martin Six Senses Kaplankaya’da

Plastik Kirliliği: Bilim İnsanları Okyanusların Temizlenmesi İçin Yenilikçi Yöntemler Üzerinde Çalışıyor

Plastik Kirliliği: Bilim İnsanları Okyanusların Temizlenmesi İçin Yenilikçi Yöntemler Üzerinde Çalışıyor

Yapay Zeka, Finansal Analizde İnsanları Geride Bırakıyor

Yapay Zeka, Finansal Analizde İnsanları Geride Bırakıyor

E-Ticaret Devrimi: Geleneksel Mağazaların Geleceği

E-Ticaret Devrimi: Geleneksel Mağazaların Geleceği

2023’te Yeşil Enerji Yatırımları, Fosil Yakıtları Geride Bırakıyor

2023’te Yeşil Enerji Yatırımları, Fosil Yakıtları Geride Bırakıyor

Tüpraş Ventures’dan Robotik Teknolojilere İlk Yatırım

Tüpraş Ventures’dan Robotik Teknolojilere İlk Yatırım

Tiktok’a 345 Milyon Avro Ceza

Tiktok’a 345 Milyon Avro Ceza

Meta, İleri Seviyede Bir Yapay Zeka Sistemi Geliştirmek İçin Çalışıyor

Meta, İleri Seviyede Bir Yapay Zeka Sistemi Geliştirmek İçin Çalışıyor

Uzay Keşiflerinde Tarihi An: Mars’ta Solunabilir Oksijen Üretimi Başarıldı

Uzay Keşiflerinde Tarihi An: Mars’ta Solunabilir Oksijen Üretimi Başarıldı

Zeynep Öykü’den Uluslararası Antakya Film Festivali Çağrısı

Zeynep Öykü’den Uluslararası Antakya Film Festivali Çağrısı

Tiyatro ve Politika: Sahne Sanatlarının Siyasi Anlamı

Tiyatro ve Politika: Sahne Sanatlarının Siyasi Anlamı

Hayalet Orkide “Umutsuz Şehir” İsimli Yeni Single Yayınlandı

Hayalet Orkide “Umutsuz Şehir” İsimli Yeni Single Yayınlandı

“Affedecek Misin?” Gece Yolcuları Akustik

“Affedecek Misin?” Gece Yolcuları Akustik

Yasir Miy “Dayan Yüreğim” yayında!

Yasir Miy “Dayan Yüreğim” yayında!

Uyku bozukluğu, beyni hızlı yaşlandırıyor!

Uyku bozukluğu, beyni hızlı yaşlandırıyor!

Uyku Sırasında Beyin Temizleniyor: Sağlıklı Uykunun Önemi

Uyku Sırasında Beyin Temizleniyor: Sağlıklı Uykunun Önemi

Robotik Cerrahi: Doktorlarınızın Yanında Bir Robot

Robotik Cerrahi: Doktorlarınızın Yanında Bir Robot

Fado ve Çağdaş İngiliz Müziğini Harmanlayan Nessi Gomes, 11 Kasım’da Zorlu PSM’de!

Fado ve Çağdaş İngiliz Müziğini Harmanlayan Nessi Gomes, 11 Kasım’da Zorlu PSM’de!

Süleyman Şah’a Efsane karşılama

Süleyman Şah’a Efsane karşılama

Rapçi SEFO, TFF Ödül Töreninin Ardından Genç Sporculara Moral Verdi

Rapçi SEFO, TFF Ödül Töreninin Ardından Genç Sporculara Moral Verdi

Mahmut Görgen’in “NUTUK” Şarkısı Instagram’da Viral Oldu!

Mahmut Görgen’in “NUTUK” Şarkısı Instagram’da Viral Oldu!

”Himmet Çiçek” yeni albümüyle coşturacak!

”Himmet Çiçek” yeni albümüyle coşturacak!

Atatürk filminin yönetmeni “ATA”nın huzurunda

Atatürk filminin yönetmeni “ATA”nın huzurunda

Alhas Ailesinin En Mutlu Günü

Alhas Ailesinin En Mutlu Günü

Selçuk Aydemir’in acı günü

Selçuk Aydemir’in acı günü

Mehmet Uslu’dan Yepyeni Tekli: “Kutup” Sizleri Bekliyor!

Mehmet Uslu’dan Yepyeni Tekli: “Kutup” Sizleri Bekliyor!

Murat Sarıyıldız iş dünyasından sinemaya güçlü girdi

Murat Sarıyıldız iş dünyasından sinemaya güçlü girdi

Gemlik Zeytini Festivalinde Göksel Rüzgarı

Gemlik Zeytini Festivalinde Göksel Rüzgarı

92. İzmir Enternasyonal Fuarı’nda finali Haluk Levent yaptı

92. İzmir Enternasyonal Fuarı’nda finali Haluk Levent yaptı

Cumhuriyetin 100. Yılında ‘’Sinemamızın Yüzü’’ Özel Ödülü Türkan Şoray ve Kadir İnanır’a takdim ediliyor

Cumhuriyetin 100. Yılında ‘’Sinemamızın Yüzü’’ Özel Ödülü Türkan Şoray ve Kadir İnanır’a takdim ediliyor

Turkcell Vadi’de Kenan Doğulu yıldızı parladı

Turkcell Vadi’de Kenan Doğulu yıldızı parladı

Alper Erözer model sevgilisi Abigail Goddey ile Nişantaşı’nda görüntülendi

Alper Erözer model sevgilisi Abigail Goddey ile Nişantaşı’nda görüntülendi

Sonsuz Olanaklar: İnsan Zihninin Sınırsız Potansiyeli

Sonsuz Olanaklar: İnsan Zihninin Sınırsız Potansiyeli

Katy Massey’den Annesiyle Arasındaki Bağı Onaran Hüzünlü Bir Hikaye: “Neresi Bizim Evimiz?”

Katy Massey’den Annesiyle Arasındaki Bağı Onaran Hüzünlü Bir Hikaye: “Neresi Bizim Evimiz?”

ANQI’nin Hiromita Eserleri 18. Contemporary Istanbul’da Sergilenecek

ANQI’nin Hiromita Eserleri 18. Contemporary Istanbul’da Sergilenecek

İslam Medeniyetinin Zengin Mirası Özbekistan’da Sergileniyor

İslam Medeniyetinin Zengin Mirası Özbekistan’da Sergileniyor

Kalp Sağlığını Korumak İçin Bilmeniz Gerekenler: Kalp Hastalıkları

Kalp Sağlığını Korumak İçin Bilmeniz Gerekenler: Kalp Hastalıkları

Ece Mumay | 51.Ürgüp Uluslararası Bağ bozumu Festivali

Ece Mumay | 51.Ürgüp Uluslararası Bağ bozumu Festivali

Zaferin Rengi Filmi Okuma Provası Yapıldı

Zaferin Rengi Filmi Okuma Provası Yapıldı

İlaç Fiyatları ve Erişilebilirlik: Global Bir Sorunun İzinde

İlaç Fiyatları ve Erişilebilirlik: Global Bir Sorunun İzinde

3D Yazıcı Üreticisi Zaxe 60 Milyon TL Yatırım Aldı

3D Yazıcı Üreticisi Zaxe 60 Milyon TL Yatırım Aldı

Günnur Başar Homeopati ile Bir Şifa Yolculuğu

Günnur Başar Homeopati ile Bir Şifa Yolculuğu

NESHE | İlk Türkçe Şarkısı Bingo

NESHE | İlk Türkçe Şarkısı Bingo

Sağlıklı Gözler, Başarılı Gelecek: Çocukların Göz Sağlığı

Sağlıklı Gözler, Başarılı Gelecek: Çocukların Göz Sağlığı

1 2 3 83

Türkiye Haber Portalı Logo
Turhapo-Logo-2
Türkiye News Portal Logo

INDEX URL LIST