Turhapo Logo
Mersin Kitap Fuarı Cnr Expo Yenişehir Fuar Merkezi 1

Mersin Kitap Fuarı – CNR Expo Yenişehir Fuar Merkezi

Akdeniz’in en büyük kültür etkinliği 

Mersin Kitap Fuarı – CNR Expo Yenişehir Fuar Merkezi 100’ün üzerinde yayınevinin katılımı ile 12 bin 500 metre kare alanda düzenlenen 7. CNR Mersin Kitap Fuarı, Mersin CNR Expo Yenişehir Fuar Merkezi’nde kapılarını açtı. 30 Ekim’e kadar kapıları açık olan fuar, 500’ün üzerinde söyleşi, seminer ve panel ile birbirinden değerli yazarın katılacağı imza gününe ev sahipliği yapacak.

Akdeniz Bölgesi’nin en önemli kültür etkinliklerinden biri olan CNR Mersin Kitap Fuarı, Mersin CNR Expo Yenişehir Fuar Merkezi’nde kapılarını açtı. CNR Holding kuruluşlarından Pozitif Fuarcılık tarafından Mersin Valiliği, Mersin Büyükşehir Belediyesi, Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Mersin Yenişehir Belediyesi, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) ve KOSGEB desteği ile düzenlenen 7. CNR Mersin Kitap Fuarı, daha ilk gününde kitapseverlerin yoğun ilgisi ile karşılaştı.

 

CNR Mersin Kitap Fuarı, CNR Holding Yönetim Kurulu Başkan Ceyda Erem’in ev sahipliğinde, Mersin Valisi Ali Hamza PEHLİVAN, AKP Mersin Milletvekili Hacı ÖZKAN, Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Gülcan KIŞ, MTSO – Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan KIZILTAN, MTSO – Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Abdulhamit İZOL’un katılımı ile açıldı. 

 ‘’Kitap zihnimizi ve yolumuzu aydınlatan en değerli kaynaklardır’’

 CNR Mersin Kitap Fuarı gibi güzel bir etkinliğin açılışından duyduğu memnuniyeti dile getiren Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, ‘’Kitap okumanın önemini ne kadar anlatsak yetersiz kalır. Kitaplar, zihnimizi ve yolumuzu aydınlatan kaynaklardır. Kitap hayatımızın her anında, hangi yaşta olursak olalım, yanı başımızda durması gerekir. Hiç bir beklenti olmadan size bir dünyanın kapısını açarak sizin o kapıdan içeri girmenizi sağlar. O kapıyı araladığınızda aydınlanırsınız. Okudukça da nasıl büyük bir deryanın içinde olduğunuzu idrak edersiniz. Bir kitap okuyan çok şey bildiğini, on kitap okuyan bir şeyler bildiğini, yüz kitap okuyan ise hiç bir şey bilmediğini anlar. Okudukça yeni şeyler keşfeder yeni parantezler açarsınız’’ dedi.

 “Okumak her kuşak için çok faydalıdır”

 Fuar açılışına katılan AK Parti Mersin Milletvekili Hacı ÖZKAN, ” Okumanın ne kadar faydalı bir şey olduğunu, çok okuyarak tecrübe edinen birisiyim. Okumak her kuşak için değerlidir. Kitaplar insanların farklı hayatlar yaşamasına, bu hayatları yaşamasına vesile olur” dedi. 

 ‘’CNR Mersin Kitap Fuarı, bizim için sosyal sorumluluk projesidir’’

 Bu tarz fuarların sadece kitap alışverişi yapılan yerler değil, on binlerce okuru, en sevdikleri yazar ve çizerlerle bir araya getiren sosyal ve kültürel organizasyonlar olduğun belirten CNR Holding Yönetim Kurulu Başkan Ceyda Erem, ‘’CNR Mersin Kitap Fuarı, CNR ailesi için bir anlamda sosyal sorumluluk projesi halini aldı. Çünkü kitap, kitap okumak ve okunmasına vesile olmak bizim için çok değerli. Düzenlediğimiz kitap fuarı organizasyonları ile Türk halkının kitap okuma alışkanlığını daha yukarı çekme çabasındayız. Hem Mersin’de, hem de İstanbul’da organize ettiğimiz kitap fuarları aracılığı ile toplumumuzun düzenli kitap okuma alışkanlığına katkı sağlayabilirsek bizim için en büyük kazanç budur. Bu yüzdendir ki kitap fuarlarımıza ticari bir platform olarak bakmıyoruz. 12 bin 500 metrekare alanda düzenlediğimiz fuarın kapıları 30 Ekim’e kadar açık olacak. CNR Mersin Kitap Fuarı’nı bu yıl 500 binin üzerinde kitapseverin ziyaret etmesini bekliyoruz’’ dedi.

 ‘’ Bilgiye ulaşmanın yolu okumaktan geçer’’

 Okuyucuları daha çok kitapla buluşturmak amacıyla 7.si düzenlenen kültür, sanat ve bilgi dolu CNR Mersin Kitap Fuarı’nda olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Gülcan Kış, ‘’Sadece Mersin’in değil Çukurova ve Akdeniz’in en önemli kültür etkinliklerinden olan fuarın hepimize güzel hisler bırakmasını temenni ediyorum. Bildiğiniz üzere insan yaşamını etkileyen en önemli unsurlardan biri bilgi sahibi olmaktır. Şüphesiz bilgiye ulaşmanın yolu okumaktan geçer. Okumayan insan öğrenemez, düşünemez ve sorgulayamaz. Hepimizin gayesi bu fuar ve etkinlikler aracılığıyla insanların okuma alışkanlıklarının daha da artırması ve ufkunun açılmasıdır. Kitap fuarları kültürel zenginleşme anlamında önemli bir alandır. Fuarlar bilginin korunması, yaşatılması ve yayılması demektir. Bu nedenle bu tür kitap fuarlarımızın sürekliliğin sağlanması etkinliğinin artırılması kentimiz için çok önemlidir. Mersin’in her anlamda gelişmesi biraz da buna bağlıdır. Çok yazan çok okuyan Mersin, hepimizin özlemidir. Mersin Atatürk’ün yolundadır. Mersin hayatta en hakiki yol gösterici ilimdir diyen Mustafa Kemal Atatürk’ün izinden gitmektedir’’ dedi. 

 ‘’Kitap hayatın akışını değiştirir’’

 Kitap fuarlarının her zaman ilgi çeken fuarlar olduğunu vurgulayan MTSO – Mersin Ticaret Ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan, ‘’Bu anlamda CNR’a çok teşekkür ediyorum. Kitap hayatın akışını değiştirir. Kitap okumak bilgi dağarcığımızı geliştirmemizde çok önemlidir. Özellikle gençler kendini geliştirmek için mutlaka kitap okumalı. Gerçek bir bilim ve ilim adamı olmanın yolu okumaktan geçer.’’ dedi.

 Her yaştan okuyucu için milyonlarca kitap

Okurların merakla beklediği 7. Mersin CNR Kitap Fuarı, bu yıl okuyucuyu, aralarında Yapı Kredi, İş Bankası, Kırmızı Kedi, İnkılap, Destek, Sel, İndigo, Ephesus, Kafka, İşler, Can ve İthaki’nin de olduğu 100’den fazla yayıneviyle buluşturuyor.

Yıl boyunca Mersin ve Adanalı okurlar tarafından merakla beklenen fuarda, sektörün en öncü yayınevi, yayıncı, basın yayın kurumları, üniversite ve dershaneler, araştırma ve kültür merkezleri, yayın grupları ve telif ajansları aynı çatı altında buluştu. Özellikle Mersin ve çevresinde eğitim gören 1 milyon öğrencinin sabırsızlıkla beklediği fuarda, her yaş grubuna hitap eden hikâyeden romana, şiirden sınava hazırlığa kadar farklı içerikte milyonlarca kitap sergileniyor.

1 2 3 4 5

Tüm Reklam, Tanıtım ve İşbirlikleri için bulten@turhapo.com


Yeliz Şenyerli ''aklımda Televizyonculuk Yoktu'' Eylül Aşkın Özel Röportaj (1)
Yeliz Şenyerli: ”Aklımda Televizyonculuk Yoktu” – Eylül Aşkın Özel Röportaj
Çiğdem Yorgancıoğlu'ndan Zeynep Özyağcılar'ın Oyununa Dair En Güzel Parçam Mı, En Güzel Perçemim (2)
Çiğdem Yorgancıoğlu’ndan Zeynep Özyağcılar’ın oyununa dair “En güzel parçam mı, en güzel perçemim?”
Chi Ci Talks Iki Eğitmen Ekonomist Söyleşiyor’dan Satır Araları – Çiğdem Yorgancıoğlu – Hüseyin Çevik – Neo Klasik Ekol İktisadi Doktrinler Ve Homoeconomicus (2)
Chi Ci Talks iki eğitmen ekonomist söyleşiyor’dan satır araları – Çiğdem Yorgancıoğlu – Hüseyin Çevik – Neo Klasik Ekol İktisadi Doktrinler ve Homoeconomicus
Hello Tomorrow Türkiye 2024 Eylül Aşkın Interviews 6
Hello Tomorrow Türkiye 2024 – Eylül Aşkın Röportajları
Melis Gürsel ''boya Kokusunun İçinde Doğdum'' Eylül Aşkın Sanatın Evrim'i Söyleşisi 1
Melis Gürsel: ”Boya Kokusunun İçinde Doğdum” Eylül Aşkın Sanatın Evrim’i Söyleşisi
İstanbul Delta Hotels By Marriott Kapılarını Çiğdem Yorgancıoğlu Chi Ci Talks Kanada‘da Yatırım Ve Göçmenlik Sempozyumuna Ve Discover Canada'ya Açıyor (1)
İstanbul Delta Hotels by Marriott kapılarını Çiğdem Yorgancıoğlu Chi Ci Talks- Kanada‘da Yatırım ve Göçmenlik Sempozyumuna ve Discover Canada’ya açıyor
Eminönü'nde Bir Saat Dükkanında Levent Kırca Ile Tanıştı Bülent Yaşık, Eylül Aşkın Söyleşi (6)
Eminönü’nde Bir Saat Dükkanında Levent Kırca ile Tanıştı – Bülent Yaşık, Eylül Aşkın Söyleşi
Karınca Jeopolitiği Tuhaf Ve Çalkantılı Bir Küresel Toplum (1)
Karınca Jeopolitiği – Tuhaf ve Çalkantılı Bir Küresel Toplum
Ayşen Birgör'den Romantik Bir Hediye ''can Ağrısı'' Şarkısı (1)
Ayşen Birgör’den Romantik Bir Hediye: ”Can Ağrısı” Şarkısı
Endotürkiye Ve Womanfest Kadınların Sağlığı İçin Bir Araya Geliyor (1)
Endotürkiye ve Womanfest: Kadınların Sağlığı İçin Bir Araya Geliyor
Evrim Sanat Galerisi'nde Melis Gürsel'in Solo Sergisi Kusur (1)
Evrim Sanat Galerisi’nde Melis Gürsel’in Solo Sergisi: “Kusur”
İllustrasyondan Sanat Öğretmenliğine Ve Ressamlığa Uzanan Bir Yolculuk, Deniz Kireç Eylül Aşkın Özel Söyleşi (1)
İllustrasyondan Sanat Öğretmenliğine ve Ressamlığa Uzanan Bir Yolculuk, Deniz Kireç – Eylül Aşkın Özel Söyleşi
Next Pera Art Gallery Love Makes All Things Possible Karma Sergisi (15)
Next Pera Art Gallery: “Love Makes All Things Possible” Karma Sergisi
Betül Ketenci ''2026'nın Sonuna Kadar Doluyuz!'' Eylül Aşkın Sanatın Evrim'i Söyleşi (5)
Betül Ketenci: ”2026’nın Sonuna Kadar Doluyuz!” Eylül Aşkın Sanatın Evrim’i Söyleşi
Şef Vladimir Mukhin İmzasıyla Sakhalin İstanbul (3)
Şef Vladimir Mukhin İmzasıyla: Sakhalin İstanbul
Asil Transport Co. Teknolojiye Yatırım Yaparak Lojistik Sektöründe Öncü Olmaya Devam Ediyor (1)
Asil Transport Co.: Teknolojiye Yatırım Yaparak Lojistik Sektöründe Öncü Olmaya Devam Ediyor
Deniz Kireç'in Seascapes Ii Sergisi Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi'nde! (1)
Deniz Kireç’in Seascapes-II Sergisi Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde!
Fez Inn Hotel'de Unutulmaz Sevgililer Günü Etkinliği (1)
FEZ INN Hotel’de Unutulmaz Sevgililer Günü Etkinliği
Elvan Elvan'ın Romantizm Dolu Şarkısı Lacivert Akşamlar Dinleyenleri Büyülüyor! (4)
Elvan Elvan’ın Romantizm Dolu Şarkısı “Lacivert Akşamlar” Dinleyenleri Büyülüyor!
İstanbul'un Bağımsız Adayı Hülya Kavuzlu
İstanbul’un Bağımsız Adayı: Hülya Kavuzlu
Çarpan Etkisi Podcast Serisi Açık İletişimden Yapıcı Çatışmaya (1)
Çarpan Etkisi Podcast Serisi: Açık İletişimden Yapıcı Çatışmaya
Kirlenmiş Zihinler (3)
Kirlenmiş Zihinler
Barış Için Bilim (1)
Barış için Bilim
Gelecek Hatıraları Pera Müzesi'nde Kütahya Çini Ve Seramikleri Sergisi (2)
Gelecek Hatıraları: Pera Müzesi’nde Kütahya Çini ve Seramikleri Sergisi
Gemini Advanced Google'un Yeni Nesil Yapay Zeka Modeliyle Tanışın
Gemini Advanced: Google’un Yeni Nesil Yapay Zeka Modeliyle Tanışın

Türkiye Haber Portalı Logo 2
Turhapo Logo
Türkiye News Portal Logo

INDEX URL LIST