Turhapo Logo
B2b Pazarlama Stratejileri Polat Makina Ahengi Keşfet Doğanın Estetiği Ve Matematiğinden Ilham Alan Kampanya

Polat Makina – Ahengi Keşfet – B2B Pazarlama Stratejileri

B2B Pazarlama Stratejileri – Polat Makina – Ahengi Keşfet

Doğanın estetiği ve matematiğinden ilham alan kampanya

Dört buçuk metrekarelik küçük bir atölyede başladığı yolculuğunu bugün 43 ülkede 13 grup şirketi, 14 bayi ve distribütörlükle sürdüren Polat Makina, doğanın izlerini sanayiye taşıyan önemli bir kampanyaya imza atıyor.

Zeytinyağı, yiyecek ve içecek, süt ve süt ürünleri, çevre ve atık su, kozmetik, ilaç gibi çeşitli sektörlerin yanı sıra diğer tüm kimyasal ve endüstriyel sektörler için santrifüj ve ekstraksiyon teknolojileri geliştiren şirket, ekipmanlarının uyumunun tabiat ile kesiştiği noktaları “Ahengi Keşfet” kampanyası ile anlatmayı hedefliyor.

B2B Pazarlama Stratejileri - Polat Makina - Ahengi Keşfet Doğanın estetiği ve matematiğinden ilham alan kampanya (7)

Vizyonu ile yarım asra yakın süredir makine sektörüne liderlik eden Polat Makina, B2B pazarlama stratejilerinde ezberleri bozan bu kampanya ile yaşamın farklı döngülerine odaklanarak makinelerin işlevlerini doğanın işleyişi ve estetiğiyle eşleştiriyor.

Endüstrinin bir parçası olarak oldukça mekanik ve teknik bir şirket gibi algılandıklarını söyleyen Polat Makina Marka ve Pazarlama Müdürü Aysu Sağdıç, aslında ana faaliyetlerinin hayatın akışındaki uyumu bulmak olduğunu ve imza attıkları kampanya ile daha geniş bir kitleye bu hikâyeyi anlatmak istediklerini vurguluyor. 

Temelleri 1978 yılında atılan ve kurulduğu günden bu yana dünya çapındaki satış ve servis ağı ile inovasyon, kalite, hizmet ve müşteri ilişkilerinde “en iyi” olmak için çalışan Polat Makina; ekipmanların ve doğanın buluştuğu farklı, cesur ve kreatif bir kampanyaya hayat veriyor. “Ahengi Keşfet” kampanyasıyla sektöre yepyeni bir perspektif kazandırmaya hazırlanan şirket, hayatın akışındaki uyumu keşfetme yolculuğunu anlatıyor.

Sanayinin farklı faaliyet kollarına çözüm ortaklığı yapan Polat Makina, bu projeyle her ne kadar teknik bir iş yapsa da ilhamını doğadan aldığını, en önemlisi sanatsal ve metaforik yaklaşımlarla tabiatla kesiştiği noktaları anlatmayı hedefliyor.

Doğadaki tüm kaynaklara bakıldığında hepsinin uyum içinde olduğunu ifade eden Polat Makina Marka ve Pazarlama Müdürü Aysu Sağdıç, santrifüj ve ekstraksiyon sistemlerinin temel prensiplerine de tıpkı doğada olduğu gibi kusursuz bir uyum ve matematik içinde çalıştıklarını gösterecekleri projeyle ilgili açıklamalarda bulundu.

B2B Pazarlama Stratejileri - Polat Makina - Ahengi Keşfet Doğanın estetiği ve matematiğinden ilham alan kampanya (3)

Makinelerin çalışma prensibi ile doğanın işleyişi aynı hikâyede buluştu

Hayatın farklı verileri ele alındığında belki de sanat ve estetikle en son eşleştirilecek şeyin bir makine olacağını söyleyen Aysu Sağdıç; “Bizi de harekete geçiren ve denenmemişi denemeye iten temel motivasyon bu oldu.

Doğanın kendi içindeki matematiğinin ne denli kusursuz bir şekilde işlediği bilincini kurum kültürümüzün parçası haline getiren bir şirket olarak, aslında ekipmanlarımızı her zaman bu yaklaşım çerçevesinde geliştiriyorduk. Sadece bunu anlatmak için daha özel bir yol bulmak istedik.

Polat Makina olarak ekipmanlarımızla firmaların doğadan elde edilen maddeleri ayırarak istenilen ürünü elde etmelerine yardımcı oluyoruz. Burada kullanılan ekipmanlarımızın temel prensipleri ise neredeyse doğanın işleyişi ile birebir aynı. Denge, matematik, fayda, uyum ve hatta estetik konusunda kesişen ve birbirini besleyen çok nokta var. Hayata dokunan işler yaparken hayatın içinden benzerlikler bulmak da kolay oldu.

Yüzlerce yıllık ağaçlardan elde edilen zeytinin şifa kaynağı olan zeytinyağına dönüşmesi, kirli olduğunu düşündüğümüz suyun yeniden kullanılabilecek temiz suya dönüştürülmesi ve biyoenerjide kullanılabilecek değerli bileşenler içeren çamurun susuzlaştırılması gibi birçok hayati konuya odaklandık.

Üretimin meyvelerin ve çeşitli yiyeceklerin soframıza gelene kadar geçirdiği sürece, renklerin sevdiğimiz güzel bitkilerden elde edilmesi hikâyesine, kısacası doğanın bize verdiği tüm bu güzelliklere baktık ve kusursuz bir uyum gördük. Yaptığımız işin özünü tabiata ektik ve sonuç olarak ortaya Ahengi Keşfet kampanyası çıktı” şeklinde konuştu.

B2B Pazarlama Stratejileri - Polat Makina - Ahengi Keşfet Doğanın estetiği ve matematiğinden ilham alan kampanya (2)

B2B pazarlamaya farklı bir vizyon ve bakış açısı getirecek

Dünyadaki değişimin iletişimde de kendini gösterdiğine dikkat çeken Aysu Sağdıç, B2B bir marka için farklı ve yenilikçi olan yeni kampanyanın etkileri hakkında şunları söyledi: “B2B şirketlerin çoğu, yalnızca teknolojilerini veya ekipmanlarını sergileyerek ürünlerine veya sundukları çözümlere odaklanıyor.

Ancak bu durum zamanla hem kısır döngüye hem de heyecan uyandırmayan mekanik iletişim çalışmalarına dönüşüyor. Biz bu döngüyü kırmak ve sektöre heyecan katmak istedik. İletişimde yeni bir kimya var ve biz ulaşmak istediğimiz kitleye bu kimyanın dokunacağına inandık. Ahengi Keşfet sloganı ile öne çıkan kampanyamız, istediğimiz kitlenin farkındalığını yakalıyor ve tüketicinin dikkatini çekiyor.

Bu değeri yakalamak için tabiattan aldığımız ilhamı sanat ve metaforik bir dil kullanarak doğa ana söylemiyle aktardık. Doğadan aldığımız ilhamı naif ama hikâye anlatma gücü çok etkileyici olan bale ile anlattık. Firma vizyonumuzu harmoni içinde sürekli ileriye giden dans adımlarıyla vurguladık.

Santrifüj teknolojilerimizin uygulama alanlarını balerinin kullandığı tüllerin renkleriyle, ekstraksiyon teknolojilerimizi ise renkli tozlar ve dinamik hareketlerle görselleştirdik. Kampanyamız kapsamında hazırladığımız videomuzda makinelerimizin ayırma işlemlerini de bu sanatla örneklendirilerek somutlaştırdık.”

B2B Pazarlama Stratejileri - Polat Makina - Ahengi Keşfet Doğanın estetiği ve matematiğinden ilham alan kampanya (4)

Polat’ın Doğa Anası İstanbul’dan sonra İtalya’da

“Ahengi Keşfet” kampanyası çerçevesinde destekleyici pazarlama stratejileri de geliştirdiklerini belirten Aysu Sağdıç; “Kampanyamızın kapsamını genişletebilmek adına gerilla pazarlama çalışmaları da yapıyoruz. İlk gösterilerimizin temasını ‘Polat’ın Doğa Anası İstanbul’da!’ olarak belirledik. Kısa bir süre önce Ayasofya, Ortaköy, Beşiktaş-Kadıköy vapuru, Bağdat Caddesi ve Caddebostan sahilinde bale gösterileri düzenledik.

Hizmet verdiğimiz tüm uygulama alanlarına özgü farklı renklerdeki rozetleri de izleyicilere dağıttık. 8-11 Kasım tarihleri arasında İtalya’da katılacağımız ECOMONDO The Green Technology Fuarı’nda da aynı gösteriyi yapmayı hedefliyoruz. Fuarın ikinci günü farklı saatlerde bale gösterisi gerçekleştireceğiz, ayrıca Roma’da farklı lokasyonlarda da viral olarak dans gösterimizi sergilemeyi planlıyoruz.

Tüm bu çalışmalarımızın metaforik yaklaşımı ve sanatsal dokunuşlarıyla B2B pazarlamaya farklı bir vizyon ve bakış açısı getireceğine, en önemlisi de marka imajımıza değer katacağına inanıyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

B2B Pazarlama Stratejileri - Polat Makina - Ahengi Keşfet Doğanın estetiği ve matematiğinden ilham alan kampanya (5)

1 2 3 4 5

Tüm Reklam, Tanıtım ve İşbirlikleri için bulten@turhapo.com

Booking Rezervasyon 1

Tüm Reklam, Tanıtım ve İşbirlikleri için bulten@turhapo.com

Booking Rezervasyon 1

Cop28 Konferansı Günsu Saraçoğlu Nun Sergisi Ve Sanatın Gücü (1)
COP28 Konferansı: Günsu Saraçoğlu’nun Sergisi ve Sanatın Gücü
Oscar Ödüllü Yönetmen George Miller, Mad Max Evrenine Geri Dönüyor Furiosa'nın Hikayesi Başlıyor! (1)
Oscar Ödüllü Yönetmen George Miller, “Mad Max” Evrenine Geri Dönüyor: Furiosa’nın Hikayesi Başlıyor!
Gelir Eşitsizliği Kapitalizmin Doğal Sonucu Mu, Yoksa Adaletsiz Bir Sistem Mi (1)
Gelir Eşitsizliği: Kapitalizmin Doğal Sonucu mu, Yoksa Adaletsiz Bir Sistem mi?
İnsan Genetiği Üzerindeki Müdahale İleri Genetik Teknoloji, Etik Mi Yoksa Tehlikeli Mi (1)
İnsan Genetiği Üzerindeki Müdahale: İleri Genetik Teknoloji, Etik mi Yoksa Tehlikeli mi?
Mesut Eren In Baskı Resim Sergisi Sanatseverlerle Buluştu (1)
Mesut Eren’in Baskı Resim Sergisi Sanatseverlerle Buluştu
Buse Arslan Ve Çağrı Şensoy Dan Sınırları Zorlayan Tiyatro Performansı Schrödinger In Öteki Kedisi (1)
Buse Arslan ve Çağrı Şensoy’dan Sınırları Zorlayan Tiyatro Performansı: “Schrödinger’in Öteki Kedisi”
Nilüfer Belediyesi Fotoğraf Müzesi, Baha Gelenbevi Ve Seyit Ali Ak ı Unutulmayanlar 1 Sergisiyle Anıyor (1)
Nilüfer Belediyesi Fotoğraf Müzesi, Baha Gelenbevi ve Seyit Ali Ak’ı “Unutulmayanlar-1” Sergisiyle Anıyor
Geri Dönüşüm Ekonomisi Atıkları Kaynağında Değerlendirme (3)
Geri Dönüşüm Ekonomisi: Atıkları Kaynağında Değerlendirme
Back To The Future (1985) Zamanın Ötesinde En İyi Zaman Yolculuğu Filmleri Listesi (1)
Zamanın Ötesinde: En İyi Zaman Yolculuğu Filmleri Listesi
Samim Kocagöz ün Zengin Edebiyat Dünyası Nın Belgeseli (1)
Samim Kocagöz’ün Zengin Edebiyat Dünyası’nın Belgeseli
Ey Türkiye Vergi Maratonu Yarışması Nda Yeteneklerini Sergileyen Genç Vergi Profesyoneli Belli Oldu (1)
EY Türkiye Vergi Maratonu Yarışması’nda Yeteneklerini Sergileyen Genç Vergi Profesyoneli Belli Oldu
Edcrunch Konferansı, Eğitim Profesyonellerini Kazakistan'da Bir Araya Getirdi 1
EdCrunch Konferansı, Eğitim Profesyonellerini Kazakistan’da Bir Araya Getirdi
Reyhan Uludağ ın Hadi Bana Çizgini Anlat Sergisi, Altunizade Kültür Ve Sanat Merkezi Nde (1)
Reyhan Uludağ’ın “Hadi Bana Çizgini Anlat” Sergisi, Altunizade Kültür ve Sanat Merkezi’nde
Paperwork, Türkiye’nin En Büyük İş Süreçleri Zekâsı Etkinliğinde İş Akışı Ve Doküman Yönetimi Çözümleri Alanındaki Yenilikleri Paylaştı 1
PAPERWORK, Türkiye’nin En Büyük İş Süreçleri Zekâsı Etkinliğinde İş Akışı ve Doküman Yönetimi Çözümleri Alanındaki Yenilikleri Paylaştı
Onur Alakay İmzalı Abstract Acceleration Sergisi Root Karaköy De Sanatseverlerle Buluştu (2)
Onur Alakay İmzalı ‘Abstract Acceleration’ Sergisi Root Karaköy’de Sanatseverlerle Buluştu
Renk Analizi Akımı Kişisel Stilinizi Keşfedin! Seamlesstance 1
Renk Analizi Akımı: Kişisel Stilinizi Keşfedin! Seamlesstance
Mördak Talent Academy, Yapay Zeka Destekli Senaryo Yazarlığı Atölyesi İle Yeteneklere Yeni Bir Kapı Açıyor (1)
Mördak Talent Academy, Yapay Zeka Destekli Senaryo Yazarlığı Atölyesi İle Yeteneklere Yeni Bir Kapı Açıyor
İklim Değişikliği Gerçek Mi Bilimsel Ve Politik Tartışmalar (1)
İklim Değişikliği Gerçek mi? Bilimsel ve Politik Tartışmalar
Bahadır İçel, Uyumsal Zeka Aq Tüm Zamanların Başarı Formülü İle Dikkat Çekiyor (2)
Bahadır İçel, “Uyumsal Zeka AQ: Tüm Zamanların Başarı Formülü” İle Dikkat Çekiyor
'değer Dünyama Şarkısıyla Devam Ediyor (1)
”Elvan Elvan”, Müzik Kariyerine ”Değer Dünyama” Şarkısıyla Devam Ediyor
Aslıhan Çiftgül ün Miracle Sergisi Tokyo Da Sanatseverlerle Buluştu (1)
Aslıhan Çiftgül’ün “Miracle” Sergisi Tokyo’da Sanatseverlerle Buluştu
Deka Dekadizm
Deka-Dekadizm
Culinary Forum, Gastronomi Sektörüne Connection Temasıyla Değer Katıyor (1)
Culinary Forum, Gastronomi Sektörüne “Connection” Temasıyla Değer Katıyor
Organ Bağışında Farkındalık Yaratmak İçin Bahadır Tatlıöz Seminerde Konuştu (2)
Organ Bağışında Farkındalık Yaratmak İçin Bahadır Tatlıöz Seminerde Konuştu
Hubtic Ve Pledge, Sürdürülebilir Lojistik İçin İş Birliği Yapıyor (9)
Hubtic ve Pledge, Sürdürülebilir Lojistik İçin İş Birliği Yapıyor
1 2 3 276

Türkiye Haber Portalı Logo 2
Turhapo Logo
Türkiye News Portal Logo

INDEX URL LIST