Turhapo Logo
Tiyatro, Konser Ve Stand Up Dasdas (5)

Tiyatro, Konser ve Stand Up / DasDas

DasDas yeni haftaya dolu ve bir o kadar keyifli programıyla giriş yaparken, tiyatro, konser ve stand up gibi birçok farklı etkinlik seçkisiyle sanatseverleri ağırlıyor.

Tiyatro, Konser ve Stand Up / DasDas

Eylül ayında yaptığı prömiyerden itibaren yoğun ilgi gören DasDas’ın yeni prodüksiyonu “Dünya Yerinden Oynar” ve DasDas’ın sevilen prodüksiyonları arasında yer alan “Deli Bayramı” gibi birbirinden başarılı oyunların dışında sanatseverleri Peyk, Tuğçe Şenoğul ve Pandami Music ile müzik dolu bir hafta bekliyor. 

Tiyatro, Konser ve Stand Up DasDas (1)

Geçtiğimiz ay prömiyeri gerçekleşen ‘Dünya Yerinden Oynar’ başarılı oyunculukları ve güçlü hikayesi ile adından söz ettirmeye devam ediyor. Yönetmenliğini Mert Fırat’ın üstlendiği ve Şebnem İşigüzel’in kaleme aldığı oyun, yedi kadının özgürlükleri için yan yana durduğu ve hayatları pahasına mücadele edişlerini İstanbul semalarında dolaşan tanıdık ezgilerle seyirciye aktarıyor. Alara CanayEmine Doruk / Gökşen AteşMelisa AkmanÖzge BorakÖzge FışkınRana Büyükyılmaz ve Su Sonia’nın oyuncu kadrosunda yer aldığı, sürükleyici hikayesi ve büyüleyici atmosferiyle ‘Dünya Yerinden Oynar’ 17 Ekim ve 18 Ekim akşamları 20.30’da DasDas Sahne’de seyirciyle buluşacak.

İsveç tiyatrosunun yükselen yıldızı İran asıllı yazar Athena Farrokhzad’ın yazdığı ‘Medea’ya Göre Ahlak’, Medea miti üzerinden ‘kadın’ ve ‘ahlak’ konularını tartışmaya açıyor. 18 Ekim 21:00’de DasDas Açık Sahne’de tiyatroseverlerle buluşacak olan oyun, izleyenleri cevap aramaya değil daha çok soru sormaya davet ediyor. 

Kadrosunda büyük usta Şener Şen’in yanı sıra Gizem ErgünOnay KayaUğur Arda Başkan ve Kutay Sandıkçı gibi genç kuşağın yetenekli tiyatrocularını buluşturan ‘Zengin Mutfağı’ başladığı günden beri sanatseverler tarafından yoğun ilgiyle takip ediliyor ve oyunun biletleri haftalar öncesinden tükeniyor. 40 yılın ardından izleyicilere Şener Şen’i tekrar tiyatro sahnesinde izleme fırsatı sunan DasDas prodüksiyonu 1920, 26 ve 27 Ekim akşamları 20.30’da DasDas Sahne’de yeniden sahnelenecek.

Tiyatro, Konser ve Stand Up DasDas (3)

Murat Gülsoy’un aynı adlı romanından, Ceren Boz ve Nagihan Gürkan tarafından sahneye uyarlanan ‘Yalnızlar İçin Çok Özel Bir Hizmet’, 19 Ekim 21.00’de DasDas Açık Sahne’de yer alıyor. Kendini bilmek ve bulmak arasındaki bir kayboluş hikayesi anlatılan oyunda Mirat’ın kendi ağzından dinlediğimiz bu hikaye Esra, Tuncay, Mirat ve diğerleri arasında gerçekleşiyor. 

 

Geçtiğimiz sezonun başarılı oyunları arasında yer alan, Şebnem İşigüzel’in aynı adlı romanından İlksen Başarır tarafından uyarlanan ve yönetilen ‘Ağaçtaki Kız’ 20 Ekim 21.00’de DasDas Açık Sahne’de tiyatroseverlerle buluşmaya devam ediyor. Ahsen Eroğlu ve Tunahan Çilingir’in rol aldığı oyun; iki gencin aşkını, dostluğunu, hayallerini, hayal kırıklıklarını ve sırlarını paylaşarak dile getirmelerini konu alıyor.

 

DasDas’ta stand-up serisi devam ediyor. TuzBiber’in en iyi komedyenlerinin 15’er dakika sahne aldığı TuzBiber 6’lı şov’da, etkinlik saatine kadar gösteri kadroları açıklanmazken hangi altı komedyenin sahnede olacağını seyirciler gösteri sırasında öğreniyor. Komedi ve eğlence dolu şov, 21 Ekim ve 28 Ekim akşamları saat 21:30’da DasDas Alternatif Sahne’de seyircileriyle buluşacak.

Türk rock müziğinin sevilen grubu Peyk, 25. Yıl Plak Lansman Konseri’ni DasDas’ta yapmaya hazırlanıyor. Grubun ‘Don Kafa’, ‘Gidin’, ‘Denizdeyim’, ‘Halim Yok’ ve diğer hit şarkılarının da bulunduğu 25. Yılları için hazırladığı “25. Yıl Özel Seçki” plağının ilk lansman konserlerinin İstanbul ayağı 21 Ekim Cuma günü 22:00’de DasDas Sahne’de gerçekleşecek. Yeni şarkılarının da çalınacağı bu özel konser için tiyatral bir akış hazırlayan Peyk, dansçılar eşliğinde sürprizli bir sahne şovu ile dinleyicisiyle buluşacak.

Tiyatro, Konser ve Stand Up DasDas (1)1

Turgut Özakman‘ın 1987 yılında kaleminden dökülen “Deliler” oyunu günümüzde oynansa… Üstüne üstlük tüm karakterler DasDas‘ı ele geçirirse neler olur? Tüm bu deliler arada bir dönüp, 1980’li yıllara göz kırpsa bir de?” Usta sanatçı Metin Akpınar’ın süpervizörlüğünü üstlendiği, hiciv sanatının önemli bir örneğini sahneye koyan ‘Deli Bayramı’, 22 Ekim akşamı 20:30’da DasDas Sahne’de izleyenleri kahkahalara boğacak. 

Berfu ÖngörenPelin Ermiş ve Talha Kaya’nın aynı sahneyi paylaştığı ‘Bir İhtimal Daha Var’, üç gencin komik ve tuhaf hikayesi üzerinden hayatın hızla değişen değerlerini, doğaya dönüş modasını, bilginin ve deneyimin değersizleşmesini el alıyor. Ebru Nihan Celkan’ın kaleme aldığı, Barış Gönenen’in yönetmenliğini üstlendiği oyun 22 Ekim 21.00’de DasDas Açık Sahne’de seyirciyle buluşacak. 

DasDas Smash Paribu Sahnesi, Tuğçe Şenoğul’u ağırlıyor! 2016’da Kahinar grubuyla yayınladığı Nuhari albümü sonrasında ismini duyuran şarkıcı, besteci, söz yazarı ve prodüktör Tuğçe Şenoğul, 22 Ekim Cumartesi akşamı saat 22:30’da müzikseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. 

DasDas’ın geçtiğimiz sezona damga vuran oyunlarından Shakespeare’in ünlü tragedyası ‘Romeo & Juliet’ 23 Ekim 17:00’de DasDas Sahne’de izleyicisiyle buluşacak. İmkansız aşklarını sadece gece karanlığında, bir tarlakuşu sesine kadar yaşayabilen iki genç, yedi günlük bir olay örgüsüyle izleyiciye bu düşünceleri sorgulatacak. 

Tiyatro, Konser ve Stand Up DasDas (1)2

Günümüz iş dünyasındaki acımasız rekabete, startuplar ve girişimcilik kültürüne ironik bir bakış açısı getiren ‘Fairfly’, çok para kazanma tutkusu, başarı saplantısı ve neoliberal söylemleri sorgulayan bir kara komedi olarak karşımıza çıkıyor. Hızlı tüketim ürünleri sektöründe çalışan ve işsiz kalmak üzere olan dört beyaz yakalının “başarı” hikayesine hazır mısınız? ’Fairfly’23 Ekim 21:00’de DasDas Açık Sahne’de!

Yusuf Umut, tanımlayamadığı ama vazgeçemediği bir özgürlüğün peşinde kendi yolculuğunu anlatıyor. ‘N’olucak Bu Yusuf Umut’un Hali’ oyunu özgürlük sınırlarından taşan Yusuf Umut’u en sonunda aradığı ortama yakınlaştıp, onu çekyatların, kuralların, sınırların dünyasından kurtarabilecek mi sorularının cevabını bulmaya çalışıyor. ‘N’olucak Bu Yusuf Umut’un Hali’, 26 Ekim 21:00’de DasDas Açık Sahne’de tiyatroseverlerle buluşacak. 

‘Feramuz Pis!’ farklı tiyatro biçimlerinin armonisiyle düş ve gerçeğin sınırlarını ortadan kaldırıyor. Sema Elcim‘in yazdığı, Oğuz Utku Güneş‘in yönettiği oyunda İstanbul Feriköy’de yaşayan Feramuz, Mardin göçmeni Süryani bir ailenin doğuştan özel gereksinimli en büyük çocuğudur. Feramuz’un ailesi bu eski apartman dairesinde, dışarıdaki kocaman dünya ile var olma savaşını sürdürürken, Feramuz da benzer bir savaşı büyülü gerçek dünyasında kendi yöntemleriyle vermektedir. İlgi çeken hikayesi ile ‘Feramuz Pis!’ 27 Ekim 21:00’de DasDas Açık Sahne’de yerini alacak.

2000li yılların başında katıldığı BBG yarışmasında popüler olan ve sonrasında hızla popülerliğini kaybeden bir jazz şarkıcısının (Şahnaz), düğün şarkıcısı olma hikayesini anlatan ‘Düğün Şarkıcısı’ Şahnaz’ın çalıştığı Urban Jazz Bar da değişen Türkiye’yle birlikte dönüşüme uğramasını anlatıyor. Şahnaz karakterine hayat veren Nergis Öztürk’ün oynadığı ‘Düğün Şarkıcısı’ 28 Ekim 21:00’de DasDas Açık Sahne’de olacak. 

Tiyatro, Konser ve Stand Up DasDas (2)

DasDas Sahne’de eğlenceli bir konser daha müzikseverleri bekliyor! Pandemi döneminde sosyal medyayı sarsan pandalı arkadaş grubu “Pandami Music”, daha önce hiç yayınlamadığı sürpriz mash-up’ları ile birlikte müzikseverleri buluşturacak! 28 Ekim Cuma akşamı saat 22:00’de gerçekleşecek olan konseri kaçırmayın.

1 2 3 4 5

Tüm Reklam, Tanıtım ve İşbirlikleri için bulten@turhapo.com


Hüseyin Rahmi Gürpınar'dan Esinlenerek 'cadı' Filmi 26 Nisan'da Sinemaseverlerle Buluşuyor (3)
Hüseyin Rahmi Gürpınar’dan Esinlenerek: ‘Cadı’ Filmi 26 Nisan’da Sinemaseverlerle Buluşuyor
Dövme Tutkunlarının Buluşma Noktası İstanbul Tattoo Convention (2)
Dövme Tutkunlarının Buluşma Noktası: İstanbul Tattoo Convention
Zülfü Livaneli'nin Gölgeleri İnkılâp Kitabevi'nin Ödüllü Eseri (1)
Zülfü Livaneli’nin Gölgeleri: İnkılâp Kitabevi’nin Ödüllü Eseri
İç Savaşın Eşiğinde Amerika Civil War Filmiyle Yakın Geleceğin Kışkırtıcı Portresi (1)
İç Savaşın Eşiğinde Amerika: Civil War Filmiyle Yakın Geleceğin Kışkırtıcı Portresi
Serdar Öztop “popüler Müzik Ortalama Zekaya Hitap Eden Bir Müzik” Eylül Aşkın İle… Özel Söyleşi (1)
Serdar Öztop: “Popüler müzik ortalama zekaya hitap eden bir müzik” Eylül Aşkın İle… Özel Söyleşi
Korku Tutkunlarını Sarsacak Şeytanla Bir Gece Filminin Nefes Kesen Fragmanı Yayınlandı! (1)
Korku Tutkunlarını Sarsacak: Şeytanla Bir Gece Filminin Nefes Kesen Fragmanı Yayınlandı!
Gloria Özaltın Championship 2024 Türkiye'nin Golf Arenası! (1)
Gloria Özaltın Championship 2024: Türkiye’nin Golf Arenası!
Dolap Gençlerin Geleceğe Yönelik Varoluşsal Soruları (1)
Dolap: Gençlerin Geleceğe Yönelik Varoluşsal Soruları
Tuğba Özay “ben Duruşunu Bozan Insanlardan Değilim” Eylül Aşkın İle... Özel Söyleşi 1
Tuğba Özay: “Ben duruşunu bozan insanlardan değilim” Eylül Aşkın İle… Özel Söyleşi
Inspera Bodrum, Kültür Ve Sanatı Bir Araya Getiriyor İşte Program Detayları! (1)
Inspera Bodrum, Kültür ve Sanatı Bir Araya Getiriyor: İşte Program Detayları!
Ciğdem Yorgancıoğlu Seçim Kamuoyu Araştırmaları Chi Ci Talks
Çiğdem Yorgancıoğlu Seçim Kamuoyu Araştırmaları CHI CI TALKS
Next Pera Art Gallery'de 'uyanış Awakening Karma' Sergisi Sanatseverleri Büyüledi (1)
Next Pera Art Gallery’de ‘Uyanış: Awakening Karma’ Sergisi Sanatseverleri Büyüledi
İbrahim Bülbül Filmde Nisan, Müzikte Nez Ile Dolu Dizgin Ilerliyor Eylül Aşkın Söyleşisi 1
İbrahim Bülbül: Filmde Nisan, müzikte Nez ile dolu dizgin ilerliyor – Eylül Aşkın Söyleşisi
“arabesk Ile Acı Biberi Birbirine çok Benzetiyorum” Ege, Eylül Aşkın Söyleşisi (7)
“Arabesk ile acı biberi birbirine çok benzetiyorum” Ege, Eylül Aşkın Söyleşisi
Arpej Yapım Ile Yeni Bir Adım Pınar Temren'in Metal Heyecanı (1)
Arpej Yapım ile Yeni Bir Adım: Pınar Temren’in “Metal” Heyecanı
Çevrimiçi Flört Uygulamaları Ve İlişkilerdeki Tehditler Uzmanlardan Çarpıcı Analiz! (3)
Çevrimiçi Flört Uygulamaları ve İlişkilerdeki Tehditler: Uzmanlardan Çarpıcı Analiz!
6 14 Nisan'da Fyzoo'da Ramazan Bayramı Ve Yarı Yıl Tatilinin Keyfini Çıkarın! (2)
6-14 Nisan’da FYZoo’da: Ramazan Bayramı ve Yarı Yıl Tatilinin Keyfini Çıkarın!
Dünya Dalgıçlar Günü'nde Kadın Gücü Dalsın Kızlar 2024 (1)
Dünya Dalgıçlar Günü’nde Kadın Gücü: Dalsın Kızlar 2024
2024 İstanbul Çocuk Festivali 23 Nisan'da Maslak'ta Unutulmaz Bir Bayram! (1)
2024 İstanbul Çocuk Festivali: 23 Nisan’da Maslak’ta Unutulmaz Bir Bayram!
Sanatın Evrim’i Programında Bu Haftanın Konuğu Sanatçı Işıl Dural (5)
Sanatın Evrim’i programında bu haftanın konuğu Sanatçı Işıl Dural
Çiğdem Yorgancıoğlu , Bay Z, Clc 360 Nöronu  ateşledi (1)
Çiğdem Yorgancıoğlu, Bay Z, Clc 360 Nöronu  Ateşledi
Terakkililerin Oyu Sandıkta Çiğdem Yorgancıoğlu Feyza Sevil Güngör (1)
Terakkililerin Oyu Sandıkta Çiğdem Yorgancıoğlu Feyza Sevil Güngör
Eftalya Cigdem Seval Carmen Chi Ci Talks Kompoze Ve Neon Dans (1)
Eftalya Cigdem-Seval Carmen Chi Ci Talks Kompoze ve Neon Dans
2. Wellbeing Konferansı İstanbul'da Sağlık Ve Mutluluk Üzerine Yeniden Buluşma! (1)
2. Wellbeing Konferansı: İstanbul’da Sağlık ve Mutluluk Üzerine Yeniden Buluşma!
“bugün Oyuncu Olduysam Tamamen Annemin Desteğiyle Oldum” Arkın Gelenbe, Eylül Aşkın (1)
“Bugün oyuncu olduysam tamamen annemin desteğiyle oldum” Arkın Gelenbe, Eylül Aşkın

Türkiye Haber Portalı Logo 2
Turhapo Logo
Türkiye News Portal Logo

INDEX URL LIST